Emerald 0.2 - en to ca translation catalogue (204 entries)

en: Close Window
ca: Tancar Finestra

en: Maximize Window
ca: Maximitzar Finestra

en: Restore Window
ca: Restaurar Finestra

en: Minimize Window
ca: Minimitzar Finestra

en: Context Help
ca: Ajuda Contextual

en: Window Menu
ca: Menú de la Finestra

en: Shade Window
ca: Ombrejar Finestres

en: UnShade Window
ca: Llevar-li l'Ombra

en: Set Above
ca: Posa-la al Damunt

en: UnSet Above
ca: Lleva-la de Damunt

en: Stick Window
ca: Enganxar Finestra

en: UnStick Window
ca: Soltar Finestra

en: The window "%s" is not responding.
ca: La finestra "%s" no està responent.

en: Forcing this application to quit will cause you to lose any unsaved changes.
ca: Força que aquesta aplicació es tanque, açò pot causar pèrdua de les dades no desades.

en: _Force Quit
ca: _Forçar Tancar

en: <b><big>%s</big></b>
    <i>%s</i>
    <small><b>Version</b> %s
    <b>Created By</b> %s
    <b>Use With</b> %s
    </small>
ca: <b><big>%s</big></b>
    <i>%s</i>
    <small><b>Versió</b> %s
    <b>Creada Per</b> %s
    <b>Emprar amb</b> %s
    </small>

en: <b><big>%s</big></b> (System Theme)
    <i>%s</i>
    <small><b>Version</b> %s
    <b>Created By</b> %s
    <b>Use With</b> %s
    </small>
ca: <b><big>%s</big></b> (Tema de Sistema)
    <i>%s</i>
    <small><b>Versió</b> %s
    <b>Creat per</b> %s
    <b>Emprar amb</b> %s
    </small>

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Whatever (no hint)
ca: Qualsevol (cap ajuda)

en: No Description
ca: Sense descripció

en: Invalid Theme Name
ca: Nom del tema desconegut

en: Invalid theme file.  Does not end in .emerald
ca: Arxiu de tema no vàlid. no acaba amb .emerald

en: Invalid Theme Name
    Could Not Export
ca: Nom del tema no vàlid
    No es pot exportar

en: Invalid File Name
    Must End in .emerald
ca: Nom d'arxiu no vàlid
    Deuria acabar amb .emerald

en: Error calling tar.
ca: Error al cridar l'ordre tar.

en: Theme Exported
ca: Tema exportat

en: Can't save over system themes
    (or you forgot to enter a name)
ca: No s'ha pogut desar en els temes del sistema
    (o t'has oblidat d'introduir el nom)

en: Overwrite Theme %s?
ca: Sobreescriure Tema %s?

en: Couldn't Write Theme
ca: No s'ha pogut escriure el tema

en: Couldn't Form Theme
ca: Tema desat

en: Theme Saved
ca: Tema desat

en: Can't delete system themes
    (or you forgot to enter a name)
ca: No s'han pogut borrar els temes del sistema
    (o t'has oblidat d'introduir un nom)

en: Are you sure you want to delete %s?
ca: Estàs segur que vols borrar %s?

en: Theme deleted
ca: Tema eliminat

en: No such theme to delete
ca: Cap tema per a eliminar

en: Use Pixmap Buttons
ca: Empra Botons de Mapa de Píxels

en: Use Button Halo/Glow
ca: Emprar Hal/Lluentor als botons

en: Use Button Halo/Glow For Inactive Windows
ca: Emprar Hal/Lluentor als botons per a finestres inactives

en: Button Pixmaps
ca: Pixmaps per als botons

en: Button
ca: Botó

en: File
ca: Arxiu

en: Preview
ca: Previsualitzar

en: Clear
ca: Netejar

en: Text Fill
ca: Emplenament del text

en: Text Outline
ca: Vores del Text

en: Button Fill
ca: Emplenament del Botó

en: Button Outline
ca: Vores del Botó

en: Opacity
ca: Opacitat

en: Radius
ca: Radi

en: X Offset
ca: Valor X

en: Y Offset
ca: Valor Y

en: Title-Text Font
ca: Títol- Font del Text

en: Minimum Title-bar Height
ca: Alçada mínima de la barra de títol

en: Vertical Button Offset
ca: Valor Vertical del Botó

en: Horizontal Button Offset
ca: Valor Horitzontal del Botó

en: Title-bar Object Layout
ca: Format de la Barra

en: Use colons to separate left, center, and right.
    Anything after a third colon is ignored.
    C=Close, N=Minimize, X/R=Restore
    I=Icon, T=Title, H=Help, M=Menu
    S=Shade, U/A=On Top(Up/Above)
    Y=Sticky, (#)=# pixels space, ex: (5)
ca: Empra comes per a separar esquerre, centre, i dreta.
    Qualsevol cosa després de la tercera coma s'ignorarà.
    C=Tanca, N=Minimitza, X/R=Restaura
    I=Icona, T=Títol, H=Ajuda, M=Menú
    S=Ombrejat, U/A=Al damunt(dalt/al damunt)
    Y=Enganxós, (#)=# espaiat de píxels, ex: (5)

en: Export Theme...
ca: Exportar Tema...

en: Name:
ca: Nom:

en: Untitled Theme
ca: Tema sense Títol

en: Export...
ca: Exportar...

en: Creator
ca: Autor

en: Description
ca: Descripció

en: Theme Version
ca: Versió del Tema

en: Suggested Widget Theme
ca: Giny del tema suggerit

en: Themer Version
ca: Versió del Programa

en: Border
ca: Vora

en: Size
ca: Tamany

en: Top
ca: Dalt

en: Bottom
ca: Baix

en: Left
ca: Esquerre

en: Right
ca: Dreta

en: Note, when changing these values,
    it is advised that you do something
    like change viewports, as this will
    cause the position of the 'event windows'
    to update properly, and thus make
    moving/resizing windows work properly.
    This also applies to when you change
    the title-bar height through either
    the titlebar-min-height slider
    or the titlebar font setting.
ca: Nota, al canviar aquests valors, s'aconsella 
    que canvies alguna cosa com ara 
    canviar d'escriptori, ja que aço farà que les
     'finestres event' s'actualitzen correctament
    i aço farà que funcione bé redimensionar/moure
    les finestres.
    Aço també s'aplica quan canvies el tamany
    de la barra de títols o de la font de la barra
    de títols.

en: Shadows
ca: Ombres

en: Frame Borders
ca: Vores del marc

en: Active Window
ca: Finestra Activa

en: Inactive Window
ca: Finestra Inactiva

en: Title Bar
ca: Barra de Títol

en: Screenshot
ca: Captura de Pantalla

en: Images
ca: Imatges

en: Information
ca: Informació

en: NOTE - These settings are not part of themes, they are stored separately, and control various UI preferences for Emerald.
ca: NOTA - Aquestes preferències no són part dels temes, són desades a part, i controlen varies preferències de la IU d'Emerald.

en: Show Tooltips for Buttons
ca: Mostrar Ajudes per als Botons

en: Use Decoration Cropping
ca: Emprar Decoració Escapçada

en: Use Button Fade
ca: Emprar Botó Esvair

en: Use Button Fade Pulse
ca: Emprar botó d'esvaiment

en: Button Fade Total Duration
ca: Durada total del botó Esvair

en: Button Fade Step Duration
ca: Durada del Pas del Botó Esvair

en: Button Pulse Wait Duration
ca: Durada d'espera de la pulsació del botó

en: Button Pulse Min Opacity %
ca: Opacitat mínima en % al pulsar el botó

en: Titlebar Double-Click Action
ca: Acció en Doble-Click en la barra de Títol

en: Button Hover Cursor
ca: Botó al damunt del Cursor

en: Pointing Finger
ca: Dit apuntador

en: Frame Engine
ca: Motor de la Finestra

en: Buttons
ca: Botons

en: Frame/Shadows
ca: Marc/Ombres

en: Titlebar
ca: Barra de Títol

en: Theme
ca: Tema

en: Edit
ca: Editar

en: Import Theme...
ca: Importar Tema

en: Search:
ca: Cercar:

en: Fetching Themes
ca: Agafar Temes

en: Fetching themes... 
    This may take time depending on 
    internet connection speed.
ca: Agafant temes...
    Açò li pot costar un cert temps 
    depenent de la teva connexió a Internet.

en: Here are the repositories that you can fetch Emerald Themes from. 
    Fetching themes would fetch and import themes from SVN repositories 
    You need Subversion package installed to use this feature.
ca: Hi han repositoris dels que pots agafat Temes per a Emerald. 
    Per a agafar temes s'ha de baixar i importar dels repositoris SVN
    Cal tindre el paquet Subversion instal·lat per a emprar aquesta característica.

en: This repository contains GPL'd themes that can be used under 
    the terms of GNU GPL licence v2.0 or later
ca: Aquest repositori conté temes GPL que es poden emprar sota 
     els termes de la llicència GNU GPL v2.0 o posterior

en: This repository contains non-GPL'd themes. They might infringe 
    copyrights and patent laws in some countries.
ca: Aquest repositori conté temes no-GPL. Aquest poden 
    infringir patents i drets de còpia en alguns països.

en: To activate Non-GPL repository please run the following in shell and accept the server certificate permanently: 
    svn ls https://svn.generation.no/emerald-themes.
ca: Per a activar el repositori no-GPL executa el següent en un intèrpret d'ordres i accepta el certificat del servidor permanentment: 
    svn ls https://svn.generation.no/emerald-themes.

en: Themes
ca: Temes

en: Edit Themes
ca: Editar Temes

en: Repositories
ca: Repositoris

en: Themes Settings
ca: Propietats dels Temes

en: Emerald Settings
ca: Propietats d'Emerald

en: Select
    Engine
ca: Selecciona
    Motor

en: Based on original gnome-window-decorator
ca: Basat en la decoració de gnome

en: Round Top Left Corner
ca: Arredonir cantó esquerre superior

en: Round Top Right Corner
ca: Arredonir cantó dret superior

en: Round Bottom Left Corner
ca: Arredonir cantó esquerre inferior

en: Round Bottom Right Corner
ca: Arredonir cantó dret inferior

en: Rounding Radius
ca: Radi

en: Outer Frame Blend
ca: Mesclar l'Exterior del Marc

en: Inner Frame Blend
ca: Mesclar l'interior del Marc

en: Outer Titlebar Blend
ca: Mesclar l'exterior de la barra de títol

en: Inner Titlebar Blend
ca: Mesclar l'interior de la barra de títol

en: Titlebar Separator
ca: Separador de la barra de Títol

en: Frame Outline
ca: Vora del marc

en: Frame Highlight
ca: Contorn Resaltat

en: Frame Shadow
ca: Ombra del Marc

en: Contents Outline
ca: Contorn del contingut

en: Contents Highlight
ca: Ressaltar Continguts

en: Contents Shadow
ca: Ombra dels Continguts

en: Frame
ca: Marc

en: Designed to be vista-ish in nature
ca: Dissenyat per a semblar-se al Vista

en: Glow
ca: Lluentor

en: Sides
ca: Cares

en: Everything done with customizable pixmaps!
ca: Qualsevol cosa amb mapes de píxels personalitzats

en: Top Rounding Radius
ca: Radi d'arredoniment superior

en: Bottom Rounding Radius
ca: Radi d'arredoniment Inferior

note: Style : Use Tiled or Scaled pixmaps
en: Scaled
ca: Escalat

en: Not adjustable
ca: No és Ajustable

en: Same as Active
ca: Igual que l'Actiu

en: Pixmap
ca: Mapa de píxels

en: Tiled/Scaled
ca: Escalat/Mosaic

en: Width Override
ca: Substituir amplada

en: Height Override
ca: Substituir alçada

en: Glassy effects for your windows
ca: Efectes de vidre en les finestres

en: Glow Height
ca: Alçada de la Lluentor

en: Frame Base Color
ca: Color de la Base del Marc

en: Upper Titlebar Glow
ca: Lluentor Superior de la Barra de Títols

en: Upper Glass Glow
ca: Lluentor Vitri Superior

en: Lower Glass Glow
ca: Lluentor Vitri Inferior

en: Middle Glass Glow
ca: Lluentor Vitri Mitjà

en: Outer Glass Glow
ca: Lluentor Vitri Exterior

en: Multiple gradients with somewhat glassy features too
ca: Múltiples gradients amb algunes característiques vítries

en: Left Blend
ca: Color Esquerre

en: Middle Blend
ca: Color Central

en: Right Blend
ca: Color Dret

en: Notch
ca: Moça

en: Position
ca: Posició

en: Curve
ca: Corva

en: Offset
ca: Valor

en: Use Glow
ca: Emprar Lluentor

en: Title Glow
ca: Lluentor del Títol

en: Evolved from the legacy engine
ca: Desenvolupat a partir del motor original

en: Border Gap
ca: Separació a la Vora

en: Show Border when maximised?
ca: Mostre la Vora quan estiga maximitzat?

en: Show when minimised?
ca: La mostre quan està minimitzada?

en: Minimised Border Size
ca: Grandària de la vora minimitzada?

en: Enable Left Bar Dip?
ca: Activar enfonsament en la barra Esquerre?

en: Left Bar Radius
ca: Radi de la Barra Esquerre

en: Enable Lower Bulge? (Useless at the moment, but will be used soon)
ca: Activar protuberància Inferior? (Sense cap ús de moment, però s'usarà en breu)

en: Top Corner Offset (%)
ca: Separació al Cantó superior (%)

en: Enable Title Bar Dip?
ca: Activar enfonsar en la Barra de Títol?

en: Enable Button Part?
ca: Activar part del botó?

en: Title Part Width
ca: Amplada de la part del Títol

en: Button Part Width)
ca: Amplada de la part del Botó)

en: Dip Corners Radius)
ca: Radi d'enfonsament dels Cantons)

en: Round Inside Corners As well?
ca: Arredonir també els cantons Interiors?

en: Enable Different Maximised Colors?
ca: Activar Diferents Colors en Maximitzar?

en: Turn Off repeating gradients when maximised?
ca: Desactivar repetició en els gradients quan estan maximitzats?

en: Round Top Left Corner?
ca: Arredonir Cantó superior Esquerre?

en: Frame Rounding Radius
ca: Radi d'arredonir Marc

en: Titlebar Rounding Radius
ca: Radi d'arredonir Barra de Títol

en: Repeat Gradient?
ca: Repetir Gradient?

en: Vertical Repeat?
ca: Repetir Verticalment?

en: Diagonal Repeat?
ca: Repetir Diagonalment?

en: Repeat Frequency
ca: Freqüència de Repetició?

note: /////////////////////
en: Enable Title Part Pixmap?
ca: Activar Mapa de Píxels en la Part de Títol

en: Repeat Title Part Pixmap?
ca: Repetir Mapa de Píxels en el Títol?

en: Title Bar Part Pixmap
ca: Mapa de Píxels de la Barra de Títol

en: Choose Titlebar Part Pixmap
ca: Escollir Mapa de Píxels per a la Barra de Títol

note: /////////////////////////
en: Enable Button Part Pixmap?
ca: Activar Botó de Mapa de Píxels?

en: Repeat Button Part Pixmap?
ca: Repetir Mapa de Píxels en el Botó?

en: Button Part Pixmap
ca: Mapa de Píxels del Botó

en: Choose Button Part Pixmap
ca: Escull Mapa de Píxels del Botó

note: /////////////////////////
en: Enable Titlebar Pixmap?
ca: Activar Mapa de Píxels en la Barra de Títol?

en: Repeat Titlebar Pixmap?
ca: Repetir Mapa de Píxels en la Barra de Títol?

en: Titlebar Pixmap
ca: Mapa de Píxels de la Barra de Títol

en: Choose Titlebar Pixmap
ca: Escollir Mapa de Píxels de la Barra de Títol

en: Active/Inactive
ca: Actiu/Inactiu

en: Maximised
ca: Maximitzat

en: Corners
ca: Cantons

en: Border Layout
ca: Formar del Contorn

en: Left Bar
ca: Barra Esquerre

en: Pixmaps
ca: Mapes de Píxels
