icewm 1.0.9 - en to ca translation catalogue (196 entries)

en:  - Power
ca: - Energia

en:  - Charging
ca:  - Carregant

en: Invalid mailbox protocol: "%s"
ca: Bústia invàlida: "%s"

en: Invalid mailbox path: "%s"
ca: Camí de la bústia no vàlid: "%s"

en: Using MailBox "%s"
ca: Emprant la Bústia: '%s'

en: Error checking mailbox.
ca: Error comprovant la bústia

en: %ld mail message.
ca: missatge de correu %ld.

en: %ld mail messages.
ca: missatges de correu %ld.

en: 
      Caller id:
ca: 
    Identificador de trucada

en: Workspace:
ca: Espai de treball:

en: Back
ca: Endarrere

en: Forward
ca: Endavant

en: Previous
ca: Anterior

en: Next
ca: Pròxim

en: Contents
ca: Continguts

en: Index
ca: Índex

note: fCloseButton->setWinGravity(NorthEastGravity);
en: Close
ca: Tancar

en: Usage: %s FILENAME
    
    A very simple HTML browser displaying the document specified by FILENAME.
ca: Us: %s NOM FITXER
    
    Un senzill fullejador HTML que mostra el document especificat per NOM FITXER

en: Invalid path: %s
ca: Camí no vàlid: %s

en: Invalid path:
ca: Camí no vàlid:

en: List View
ca: Vista amb Llista

en: Icon View
ca: Vista amb Icones

en: Open
ca: Obrir

en: Undo
ca: Desfer

en: New
ca: Nou

en: Restart
ca: Reinicialitzar

note: !!! fix
en: Same Game
ca: El mateix Joc

en: Named symbols of the domain `%s' (numeric range: %ld-%ld):
ca: Símbols enumerats del domini `%s' (rang numèric: %ld-%ld):

en: Invalid workspace name: `%s'
ca: Nom de escritori no válid: %s

en: Workspace out of range: %d
ca: Escritori fóra de rang: %d

en: GNOME window state
ca: Finestra d'estat de GNOME

en: GNOME window hint
ca: Finestra de pista GNOME

en: GNOME window layer
ca: Capa de finestra GNOME

en: IceWM tray option
ca: Opció de la safata de IceWM

en: Usage error:
ca: Error d'us:

en: Invalid argument: `%s'.
ca: Argument no vàlid: %s

en: No actions specified.
ca: Ninguna acció especificada.

note: ====== connect to X11 ===
en: Can't open display: %s. X must be running and $DISPLAY set.
ca: No es pot obrir la pantalla: %s. Les X han d'estar funcionant i $DISPLAY configurat.

en: Invalid window identifier: `%s'
ca: Identificador de finestra no vàlid: `%s'

en: workspace #%d: `%s'
ca: Escritori #%d: `%s'

en: Unknown action: `%s'
ca: Acció desconeguda: %s

en: Socket error: %d
ca: Error de Socket: %d

en: Playing sample #%d (%s)
ca: Tocant mostra #%d (%s)

en: No such device: %s
ca: No hi ha tal dispositiu: %s

en: Can't connect to ESound daemon: %s
ca: No es pot conectar al "dimoni" Esound: %s

en: <none>
ca: <ningun>

en: Error <%d> while uploading `%s:%s'
ca: Error <%d> mentre s'està actualizant `%s:%s'

en: Sample <%d> uploaded as `%s:%s'
ca: Mostra <%d> carregada com a `%s:%s'

en: Playing sample #%d
ca: Tocant mostra #%d

en: Can't connect to YIFF server: %s
ca: No es pot conectar al servidos YIFF: %s

en: Can't change to audio mode `%s'.
ca: No es pot canviar al mode audio `%s'.

en: Audio mode switch detected, automatic audio mode changing disabled.
ca: Canvi de mode audio detectat, canvi de mode audio automàtic deshabilitat.

en: Overriding previous audio mode `%s'.
ca: Sobrescriure el mode audio anterior `%s'.

en: Multiple sound interfaces given.
ca: Multiples interfícies de so donades.

en: Support for the %s interface not compiled.
ca: El suport per aquesta interfície %s no s'ha compilat.

en: Unsupported interface: %s.
ca: Interfície no suportada: %s.

en: Received signal %d: Terminating...
ca: Senyal %d rebuda: Acabant...

en: Received signal %d: Reloading samples...
ca: Senyal %d rebuda: Tornant a carregar mostres...

en: Hex View
ca: Vista Hex

en: Expand Tabs
ca: Expandir Pestanyes

en: Wrap Lines
ca: Ajustar Línies

en: %s: unrecognized option `%s'
    Try `%s --help' for more information.
ca: %s: opció no reconeguda '%s'
    prova '%s --help' per a més informació.

en: Loading image %s failed
ca: Error en la càrrega de la imatge %s

en: Loading of pixmap "%s" failed: %s
ca: Càrrega de la imatge %s fallada: %s

en: Usage: icewmhint [class.instance] option arg
ca: Sintaxi: icewmhint [class.instance] opció arg

en: Out of memory (len=%d).
ca: Sense memòria (len=%d).

en: Warning:
ca: Atenció:

en: Theme:
ca: Tema:

en: Theme Description:
ca: Descripció del Tema:

en: Theme Author:
ca: Autor del Tema:

en: icewm - About
ca: icewm - A propòsit de

en: Unable to get current font path.
ca: No s'ha pogut accedir al camí de les fonts

en: Unexpected format of ICEWM_FONT_PATH property
ca: Format no esperat en les propietats de ICEWM_FONT_PATH

en: Multiple references for gradient "%s"
ca: Referencies multiples per al gradient "%s"

en: Unknown gradient name: %s
ca: Nom del gradient %s desconegut

en: _Logout
ca: _Eixir

en: _Cancel logout
ca: _Cancel·lar la eixida

en: Lock _Workstation
ca: Protegir l'_Estació de Treball

en: Re_boot
ca: Re_inicialitzament

en: Shut_down
ca: _Tancament

en: Restart _Icewm
ca: Reinicialitzar _Icewm

en: Restart _Xterm
ca: Reinicialitzar _Xterm

en: _Menu
ca: _Menú

en: _Above Dock
ca: Sobre fixe

en: _Dock
ca: _Fixe

en: _OnTop
ca: _Al davant

en: _Below
ca: _Baix

en: D_esktop
ca: _Escriptori

en: _Restore
ca: _Restaurar

en: _Move
ca: _Moure

en: _Size
ca: _Tamany

en: Mi_nimize
ca: Mi_nimitzar

en: Ma_ximize
ca: Ma_ximitzar

en: _Hide
ca: _Amagar

en: Roll_up
ca: Enrotll_ar

en: R_aise
ca: _Elevar

en: _Lower
ca: _Baixar

en: La_yer
ca: _Capa

en: Move _To
ca: Mo_ure a

en: Occupy _All
ca: Ocupar _Tot

en: Limit _Workarea
ca: Límit de l'_Escriptori

en: _Close
ca: _Tancar

en: _Kill Client
ca: _Eliminar Client

en: _Window list
ca: Llista de _Finestres

en: Another window manager already running, exiting...
ca: Altre gestor de finestres està en ús, sortint...

en: Could not restart: %s
    Does $PATH lead to %s?
ca: No s'a pogut reiniciar: %s
    Apunta $PATH a %s?

en: Confirm Logout
ca: Confirmar Sortir

en: Logout will close all active applications.
    Proceed?
ca: Sortir tancarà totes les aplicacions actives.

en: Bad Look name
ca: Nom Look erròni

en: _Logout...
ca: _Sortir...

en: _Cancel
ca: _Cancel·lar

en: _Restart icewm
ca: _Reinicialitzar icewm

en: Maximize
ca: Maximitzar

note: fMinimizeButton->setWinGravity(NorthEastGravity);
en: Minimize
ca: Minimitzar

note: fHideButton->setWinGravity(NorthEastGravity);
en: Hide
ca: Amagar

note: fRollupButton->setWinGravity(NorthEastGravity);
en: Rollup
ca: Enrrotllar

note: fDepthButton->setWinGravity(NorthEastGravity);
en: Raise/Lower
ca: Elevar/Baixar

en: Kill Client:
ca: Matar Client:

en: WARNING! All unsaved changes will be lost when
    this client is killed. Do you wish to proceed?
ca: ATENCIÓ! Tots els canvis no desats es perdran en
    matar el client. Encara vols continuar?

en: Restore
ca: Restaurar

en: Rolldown
ca: Desenrrotllar

en: Error in window option: %s
ca: Error en l'opció de finestra: %s

en: Unknown window option: %s
ca: Opció de finestra desconocida: %s

en: Syntax error in window options
ca: Error de sintaxis en l'opció de finestra

en: Out of memory for window options
ca: Sense memòria per a l'opció de finestra

en: Missing command argument
ca: Argument de comanda no trobat

en: Bad argument %d
ca: Argument %d erròni

en: Error at prog %s
ca: Error en prog %s

en: Error at key %s
ca: Error en clau %s

note: /    if (programs->itemCount() > 0)
en: Programs
ca: Programes

en: _Windows
ca: _Finestres

en: _Run...
ca: _Executar...

en: _About
ca: _A propòsit de

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Themes
ca: _Temes

en: Session Manager: Unknown line %s
ca: Gestor de Sessions: Línia %s desconeguda

en: Task Bar
ca: Barra de Tasques

en: Tile _Vertically
ca: Mosaic _Vertical

en: T_ile Horizontally
ca: Mosaic _Horitzontal

en: Ca_scade
ca: Ca_scada

en: _Arrange
ca: _Organitzar

en: _Minimize All
ca: _Minimitzar Tot

en: _Hide All
ca: _Amagar tot

en: _Undo
ca: _Desfer

en: Arrange _Icons
ca: Organitzar _Icones

en: _Refresh
ca: _Refrescar

en: _License
ca: _Llicència

en: Favorite applications
ca: Aplicacions preferides

en: Window list menu
ca: Llista de finestres

en: _Terminate Process
ca: Term_inar Procesos

en: Kill _Process
ca: Eliminar _Procesos

en: _Show
ca: _Mostrar

en: _Minimize
ca: _Minimitzar

en: Window list
ca: Llista de finestres

en: %lu. Workspace %-.32s
ca: %lu. Espai de treball %-.32s

en: Unrecognized option: %s
ca: Opció desconeguda: %s

note: pos
en: Unrecognized argument: %s
ca: Argument no reconegut: %s

en: Argument required for %s switch
ca: Argument requerit per al paràmetre %s

en: Unknown key name %s in %s
ca: Nom clau %s desconegut en %s

en: Bad argument: %s for %s
ca: Argument erròni: %s per a %s

en: Bad option: %s
ca: Opció errònia: %s

en: Loading of pixmap "%s" failed
ca: Error en la càrrega de la imatge "%s"

en: Invalid cursor pixmap: "%s" contains too much unique colors
ca: No hi ha cap cursor de pixmap: "%s" té massa colors únics

en: BUG? Imlib was able to read "%s"
ca: ERRADA? Imlib ha segut capaç de llegir "%s"

en: BUG? Malformed XPM header but Imlib was able to parse "%s"
ca: ERRADA? Capçalera XPM malformada, però Imlib ha pogut analitzar "%s"

en: BUG? Unexpected end of XPM file but Imlib was able to parse "%s"
ca: ERRADA? Final del fitxer XPM imprevist, però Imlib ha pogut analitzar "%s"

en: BUG? Unexpected characted but Imlib was able to parse "%s"
ca: ERRADA? Caràcter imprevist, però Imlib ha pogut analitzar "%s"

en: Could not load font "%s".
ca: No s'ha pogut carregar la font "%s".

en: Loading of fallback font "%s" failed.
ca: Càrrega de la font "%s" fallada.

en: Could not load fontset "%s".
ca: No s'ha pogut carregar la font "%s".

en: Missing codesets for fontset "%s":
ca: No s'ha trobat codificació per a la font "%s":

en: Out of memory for pixmap "%s"
ca: Sense memòria per al pixmap "%s"

en: Loading of image "%s" failed
ca: Error en la càrrega de la imatge "%s"

en: Imlib: Acquisition of X pixmap failed
ca: Imlib: Error al adquirir el pixmap per a X

en: Imlib: Imlib image to X pixmap mapping failed
ca: Imlib: Error de mapejat de imatge Imlib a pixmap per a X

en: Cu_t
ca: Retal_lar

en: _Copy
ca: _Copiar

en: _Paste
ca: _Pegar

en: Paste _Selection
ca: Pegar _Selecció

en: Select _All
ca: Seleccionar _Tot

en: Invalid multibyte string "%s": %s
ca: Cadena "multibyte" invàlida "%s": %s

en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: Pair of hexadecimal digits expected
ca: Parella de digits hexadecimals prevists

en: Unexpected identifier
ca: Identificador imprevist

en: Identifier expected
ca: Identificador esperat

en: Separator expected
ca: Separador esperat

en: Out of memory for pixel map %s
ca: Sense memòria per al mapa de pixels %s

en: Could not find pixel map %s
ca: No es pot trobar el mapa de pixels %s

en: Out of memory for RGB pixel buffer %s
ca: Sense memòria per al buffer RGB %s

en: Could not find RGB pixel buffer %s
ca: No es pot trobar el buffer RGB %s

en: Using fallback mechanism to convert pixels (depth: %d; masks (red/green/blue): %0*x/%0*x/%0*x)
ca: Emprant mecanisme de protecció per a convertir pixels (depth: %d; masks (roig/verd/blau): %0*x/%0*x/%0*x)

en: %s:%d: %d bit visuals are not supported (yet)
ca: %s:%d: %d bits visuals no suportats (encara)

en: $USER or $LOGNAME not set?
ca: ¿$USER o $LOGNAME no configurat?

en: "%s" doesn't describe a common internet scheme
ca: "%s" no descriu un esquema comú d'Internet

en: "%s" contains no scheme description
ca: "%s"no conté cap descripció d'esquema

en: Not a hexadecimal number: %c%c (in "%s")
ca: No és un nombre hexadecimal: %c%c (en "%s")
