Titol: Taller 'Autoestima i Gestió del Temps'
Data: 19 d'abirl de 2024 (de 16:00h. a 18:00h.)
Lloc: Sala de Juntes 0.2.4
Titol: Taller 'Gestió de l'Ansietat i l'Estrés'
Data: 18 d'abril de 2024 (de 10:00h. a 12:00h.)
Lloc: Sala de Juntes 0.2.4
Titol: Xarrada Seguretat Industrial
Data: 13 de març de 2024 (9:00h)
Ponent: Esther Puchades
Lloc: Saló de Graus 'Joan Pelechano'
Titol: Xocolatada
Data: 12 de març de 2024 (de 10:30h. a 11:30h. i a les 17:30h)
Lloc: Sala Coworking
Titol: Talkinn cafè
Data: 1 de març de 2024 (de 11:00h. a 12:00h.)
Lloc: Sala de Juntes 0.2.4
Titol: Exposició 'Què puc fer jo?'
Data: del 13 de febrer al 20 de març de 2024
Lloc: Hall de la Sala d'estudis de l'ETSE-UV
Titol: Olimpíada d'Informàtica a la Comunitat Valenciana
Data: 27 de gener de 2024
Lloc: ETSE-UV
Titol: Tallers de Secundària
Data: del 15 al 19 de gener de 2024 (de 9:30h a 13:30h)
Lloc: ETSE-UV
Resum: L'Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de la Universitat de València (ETSE-UV) desenvolupa, com ve fent des de fa més de deu anys, un conjunt de tallers en els quals mes de sis-cents estudiants de batxillerat i cicles formatius de grau superior realitzaran pràctiques en els laboratoris adaptades al seu nivell educatiu, tenint a més ocasió de conèixer els estudis i les instal·lacions d'aquesta Escola situada en el campus de Burjassot de la Universitat de València.
Titol: Vesprada de Comèdia a l'ETSE-UV
Data: 20 de desembre de 2023 (15:30h)
Ponent: Sil de Castro
Lloc: Saló de Graus 'Joan Pelechano'
Titol: Seminari 'Análisis estadístico inferencial de datos biomédicos desde el entorno R'
Data: 19 de desembre de 2023 (de 18:00h a 20:00h)
Ponent: Francisco García
Lloc: Aula 2.1.4
Titol: Seminari videojocs
Data: 1 de desembre de 2023
Ponent: Francisco Benavent
Titol: Seminari SonarQube
Data: 13 de desembre de 2023 (17:45h)
Ponent: María José Villanueva
Lloc: Aula 2.1.5
Titol: VIII Jornada de IQ-Innovació del Màster en Enginyeria Química: ‘Innovation and Sustainability in Chemical Engineering to meet the Challenges of Ecological Transition’
Data: 13 de desembre de 2023 (de 10:30h a 12:00h)
Lloc: Aula 0.0.3
Titol: Seminari 'Análisis estadístico descriptivo de datos biomédicos desde el entorno R'
Data: 5 de desembre de 2023 (de 18:00h a 20:00h)
Ponent: Francisco García
Lloc: Aula 2.1.4
Titol: Seminari 'Peritatges informàtics’
Data: 4 de desembre de 2023 (15:00h)
Ponent: Carlos Segura
Lloc: Aula 2.2
Titol: Seminari 'Ètica professional informàtica’
Data: 1 de desembre de 2023 (17:30h)
Ponent: Juan Pablo Peñarrubia
Lloc: Aula 2.2
Titol: III Premis Enginy de les Telecomunicacions
Data: 1 de desembre de 2023 (12:00h)
Lloc: Saló de Graus 'Joan Pelechano'
Titol: Seminari 'La fabricació de productes Fitosanitaris'
Data: 30 de novembre de 2023 (12:30h)
Ponent: Emilio Giménez
Lloc: Aula 4.1.3
Titol: Jornada CièncIA: explorant els avanços de la Intel·ligència Artificial en la Ciència
Data: 30 de novembre de 2023 (12:00h)
Ponents: Germán Sanchis, Emilio Soria, Marina García-Granero
Lloc: Saló de Graus 'Joan Pelechano'
Titol: Seminari 'Introducción a Quarto (An open-source scientific and technical publishing system)'
Data: 28 de novembre de 2023 (de 18:00h a 20:00h)
Ponent: Marta Hidalgo
Lloc: Aula 2.1.4
Titol: Taller Software-Defined Radio (SDR)
Data: 24 de novembre de 2023 (de 09:00h a 13:30h)
Lloc: Aula 2.1.8
Titol: Seminari 'Gas natural i transició energètica'
Data: 24 de novembre de 2023 (09:00h)
Ponent: Inés Picazo
Lloc: Aula 4.1.3
Titol: VI Jornadas Españolas de Compatibilidad Electromagnética
Data: 21, 22 y 23 de novembre de 2023 (des de les 10:00h)
Ponents: Lorandt Foelkel, Roberto Herráiz, Borja Plaza, Carolina Morales, María Jiménez, Raúl Rodríguez, Arturo Mediano, Genís Caminal, Rafael Camarero, Alberto Sánchez, Maxi Herrera, Jorge Pérez, Daniel Puntes, Marco Bosi, Manuel Añóno, Rafael Sánchez, Carles Virgili, David Argilés, Álvaro Pradas, Miguel David Ruiz-Cabello, Miriam González, Luis Manuel Díaz, Pablo Ruiz, Álvaro Ojeda, Marcos Quílez, Jose Vicente Rocamonde, Kenan Tekbas
Lloc: Saló de Graus 'Joan Pelechano' i Sala 0.2.4
Titol: Seminari 'Procesamiento y análisis de datos ómicos desde entornos de programación orientados a objetos'
Data: 21 de novembre de 2023 (de 18:00h a 20:00h)
Ponent: Francisco García
Lloc: Aula 2.1.4
Titol: Xerrada Col·legi d'Enginyers Químics de la Comunitat Valenciana (COIQCV)
Data: 21 de novembre de 2023 (13:00h)
Ponent: Noelia Sopeña
Lloc: Aula 4.1.3
Titol: Seminari sobre Reptes i oportunitats del reciclatge de plàstics
Data: 17 de novembre de 2023 (09:00h)
Ponent: Eva Verdejo
Lloc: Aula 4.1.3
Titol: Jornada Dades, IA i Administracions Públiques
Data: 16 de novembre de 2023 (9:00h)
Ponents: Emilio Soria, Emma Amorós, Elena Bonache, María Cavero, Carlos Alarcón, Fernando Gallego, Manuel Sánchez-Montañés, Patrici Calvo, Andoni García, Marcos Uribia, Juan Ramón Adsuara, Joan Vila
Lloc: Saló de Graus 'Joan Pelechano'
Titol: Visita de Comitè d'Avaluació Externa Grau en Ciència de Dades
Data: 14 de novembre de 2023 (de 8:30h a 15:00)
Lloc: Salas 0.2.2, 0.2.3 y 0.2.4
Titol: Xerrada 'De la Química de molècules a l'enginyeria de productes polimèrics'
Data: 10 de novembre de 2023 (9:00h)
Ponent: Raül Sangròs
Lloc: Aula 4.1.3
Titol: Xerrada 'Bateries: Cadena de valor'
Data: 9 de novembre de 2023 (12:30h)
Ponent: Mayte Gil
Lloc: Aula 4.1.3
Titol: Seminari 'Buenas prácticas para la elaboración de scripts de programación'
Data: 7 de novembre de 2023 (de 18:00h a 20:00h)
Ponent: Marta Hidalgo
Lloc: Aula 2.1.4
Titol: Seminari 'Indústria de l'Automòbil. Llançament de projectes i procés de pintura de peces plàstiques'
Data: 3 de novembre de 2023 (9:00h)
Ponent: Rafael Albert
Lloc: Aula 4.1.3
Titol: Jornada 'Eines i recursos per al a seguretat industrial'
Data: 31 d'octubre de 2023 (de 15:30h a 17:30h)
Lloc: Saló de Graus 'Joan Pelechano'
Titol:Taller NTT DATA: Innovación digital y voluntariado
Data: 31 d'octubre de 2023 (15:30h)
Ponent: Anabel Rueda, Ernesto Armada, Adrián Lizzadro
Lloc: Sala Co-Working
Titol: OktoberTFGest
Data: 31 d'octubre de 2022 (13:45h)
Lloc: Aula 0.0.3
Titol: Seminari 'Gestió d'olors en EDARs'
Data: 30 d'octubre de 2023 (9:00h)
Ponent: Carlos Lafita
Lloc: Aula 4.1.3
Titol: Seminari 'Disseny de bioreactors per al tractament d'olors i COVs'
Data: 20 d'octubre de 2023 (9:00h)
Ponent: Feliu Sempere
Lloc: Aula 4.1.3
Titol: Seminari 'Principales elementos en la programación orientada a objetos'
Data: 17 d'octubre de 2023 (de 18:00h a 20:00h)
Ponent: Marta Hidalgo
Lloc: Aula 2.1.4
Titol: Seminari 'Enginyeria de manteniment en la indústria de recobriment de l'automòbil'
Data: 17 d'octubre de 2023 (12:00h)
Ponent: Sergio Berbis
Lloc: Aula 4.1.3
Titol: Seminari 'Enginyeria de la Dessalació: Operació i Manteniment'
Data:6 d'octubre de 2023 (de 9:00h a 10:30h)
Ponent: David Hidalgo
Lloc: Aula 4.1.3
Titol: Seminari 'Iniciación a los entornos de programación orientados al análisis estadístico de datos'
Data: 3 d'octubre de 2023 (de 18:00h a 20:00h)
Ponent: Marta Hidalgo
Lloc: Aula 2.1.4
Titol: Seminari 'Opcions de descarbonització de la indústria petro-química'
Data: 3 d'octubre de 2023 (de 17:00h a 18:30h)
Ponent: Pablo Matas
Lloc: Aula 4.1.3
Titol: Seminari 'Procés de fabricació de ciment i control de CO₂'
Data: 3 d'octubre de 2023 (de 15:30h a 17:00h)
Ponent: Antonio Santos
Lloc: Aula 4.1.3
Titol: Seminari 'Sistemes de Gestió en l'empresa: Qualitat, Medi ambient, Seguretat i Salut, i Gestió Energètica'
Data: 3 d'octubre de 2023 (de 11:00h a 12:00h)
Ponent: Mª Carmen Pérez
Lloc: Aula 4.1.3
Titol: Lliurament premis del concurs de Visualització de Dades de la ciutat de València
Data: 20 de setembre de 2023 (13:30h)
Ponents: Mª José Ferrer, Rosa M. Donat, Inmaculada Coma
Lloc: Saló de Graus 'Joan Pelechano'