Logo de la Universitat de València Logo del portal

  • Laboratori

Relació de professors i grups d'investigació de la Facultat de Química i Instituts d'Investigació que ofereixen places per realitzar l'assignatura “Estada d'Investigació” per al proper curs 2018 – 2019

Professors

responsables

          Grup d'investigació       

             Tema          

Web del grup/Contacte

Carlos Martí Gastaldo

Functional Inorganic Materials (FuniMat) (ICMol)

* S'oferta contracte en pràctiques.

Synthesis, characterization and nanostructuration ofinorganic porous materials for environmentally
relevant applications (photo- and electro-catalysis,
chiral separation or energy storage)

www.icmol.es/funimat
carlos.marti@uv.es

Sergio Tatay

Functional Inorganic Materials (FuniMat) (ICMol)

Sistemes porosos i conductors per a
la generació de
combustibles renovables

www.icmol.es/funimat
sergio.tatay@uv.es

José Antonio Real Cabezos y
Carlos Bartual Murgui

Switchable Molecular Materials (SMOLMAT) (ICMol)

Conmutabilitat i biestabilidtat en xarxes
metall-orgàniques
amb labilitat electrònica

www.uv.es/smolmat
Jose.A.Real@uv.es
Carlos.Bartual@uv.es

Henk Bolink

Molecular Optoelectronic Devices (MOED) (ICMol)
* S'oferta contracte en pràciques

Desenvolupament de LEDs y Cèl·lules Solars
de capa fina usant semiconductors
moleculars i perovskites

www.uv.es/bohenk
henk.bolink@uv.es

Enrique García-España Monsonís

Grup de Química Supramolecular (ICMol)

Química Supramolecular: Disseny
de poliamines y
complexos poliamínics amb
activitat biològica

https://www.uv.es/~supramol/
Enrique.Garcia-Es@uv.es

Rafael Muñoz-Espí

Grup de Materials Polimèrics (ICMUV)

Mètodes coloidals per a la preparació de
nanopartícules híbrides
amb aplicacions en catàlisi i
emmagatzenatge
d'energia tèrmica

http://www.uv.es/muesra
Rafael.Munoz@uv.es

Clara M Gómez

Grup de Materials Polimèrics,

(ICMUV, Dept. Quimica Fisica)

Síntesi i caracterització de poliuretans sense
disocianat a
partir de bicicle de carbonat

http://www.uv.es/muesra
Clara.Gomez@uv.es

Emilio Pardo

Química de Coordinació (ICMol)

Disseny de polímers de
coordinació porosos i el seu ús
com reactors químics

emilio.pardo@uv.es

Iñaki Tuñón Efectes de medi (Dept. Química Física) Dinàmica i reactivitat de Biomolècules

www.uv.es/efme
ignacio.tunon@uv.es

Jesús Vicente de Julián Ortiz Disseny de fàrmacs i connectivitat molecular
(Dept. Química Física)
Estudi teòric de l'estabilitat de complexos
de platí (II) amb receptors poliaza ciclofano

www.uv.es/galvez
jesus.julian@uv.es

Antonio Ribera Hermano Materials Moleculars Multifuncionals Modulables
(M4) (ICMol)
Preparació d'hidróxids dobles
laminars (LDH) per
a aplicacions com fotocatalitzadors i
com precursors
per a aconseguir materials amb
elevades capacitàncies
antonio.ribera@uv.es

Carlos J. Gómez García
Samia Benmansour

Materials Moleculars Multifuncionals Modulables
(M4) (ICMol)

* S'oferta contracte en pràciques

Síntesi i caracterizació de MOFs
magnètics amb lligands de tipus anilat

carlos.gomez@uv.es
sam.ben@uv.es

Samia Benmansour
Carlos J. Gómez García

Materials Moleculars Multifuncionals Modulables
(M4) (ICMol)
Síntesi i caracterizació de complexos de
lantànids amb bases d'Schiff
carlos.gomez@uv.es
sam.ben@uv.es
Sergio Armenta Solucions i innovacions en
Química Analítica
(Dept. Química Analítica)

Anàlisi de drogues d'abús en mostres
incautades i en fluïts biològics

www.uv.es/solinqui/
sergio.armenta@uv.es

Pablo Gaviña Materials orgànics per a la detecció
i l'alliberament controlat
(MODeLiC) (Dept. Química Orgánica)
Nanomaterials per a l'alliberament
controlat de fàrmacs

www.uv.es/idm
Pablo.Gavina@uv.es

José Vicente Ros Lis REDOLi (Dept. Química Inorgànica) Nanomaterials per a la modulació
de l'activitat digestiva

http://redoli.blogs.uv.es/
J.Vicente.Ros@uv.e

Mercedes Medio Simón Síntesi de Compostos Organofluorats
(FusFlu) (Dept. Química Orgánica, Facultat de Farmàcia)
Síntesi asimètrica de
compostos amino fluorats

SantosFustero.com
Mercedes.Medio@uv.es

Carmen Ramírez de Arellano Sánchez i

Emili Escrivà Montó

Enginyeria Cristal·lina Orgànica
(Dept. Química Orgànica / Dept. Química
Enginyeria cristal·.ina de materials metalo-orgànics
(Metal-Organic Materials MOMs) i entramats
metal-orgànics (Metal-Organic Frameworks, MOFs)
basats en lligands N-heterocíclics i metalls 3d i/o 4f)

Carmen.Ramirezdearellano@uv.es
Emilio.Escriva@uv.es

 
Aquesta pàgina web utilitza cookies pròpies i de tercers amb fins tècnics , d'anàlisi del trànsit per facilitar la inserció de continguts en xarxes socials a petició de l'usuari . Si continua navegant , considerem que accepta el seu ús . Per a més informació consulte la nostrapolítica cookies