Territori i SocietatUniversitat de València Logo del portal

CALENDARI

El curs començarà el 26 de setembre de 2022 fins al 29 de juny de 2023

HORARI DE CLASSES

GRUP DE MATÍ: Dilluns (Curs Plus 1) de 9:30 a 12:50 hores

  • Primera part: 9:30 a 11:00 hores.
  • Descans: 11:00 a 11:20 hores.
  • Segona part: 11:20 a 12:50 hores.

GRUPS DE VESPRADA: Dilluns (Primer Curs i Curs Plus 2) i Dimarts (Segon Curs i Curs Plus 3) de 16:30 a 19:50 hores.

  • Primera part: 16:30 a 18:00 hores
  • Descans: 18:00 a 18:20 hores
  • Segona part: 18:20 a 19:50 hores

PRIMER CURS (GRUP VESPRADA)

Assignatura Professors Dates

Psicologia

Enrique Cantón Chirivella
Departament de Psicologia Bàsica
Email: enrique.canton@uv.es

Primer quadrimestre

 

Economia

Salvador Gil Pareja 
Departament d'Economia Aplicada
Email: salvador.gil-pareja@uv.es

Silviano Esteve Pérez
Departament de Estructura Econòmica
Email: silviano.esteve@uv.es

Primer quadrimestre
Salut

Iván Julián Rochina
Departament d'Infermeria
Email: ivan.julian@uv.es

 

Segon quadrimestre

 

Música

Ana Maria Botella Nicolás
Departament de Didàctica de l'Expressió Musical, Plàstica i Corporal
Email: ana.maria.botella@uv.es

Segon quadrimestre

 

 

SEGON CURS (GRUP VESPRADA)

Assignatura Professors Dates
Filosofia

Fernando Soler Álvarez
Departament de Filosofia
Email: fernando.soler@uv.es

Primer quadrimestre

 

Llengua y Literatura Carles Navarro Carrascosa
Departament de Filologia Espanyola
Email: carles.navarro@uv.es

Primer quadrimestre

 

Geografia  

Segon quadrimestre

 

Biologia

Raquel Pilar Ortells Bañeres
Departament de Microbiologia i Ecologia
Email: raquel.ortells@uv.es

Segon quadrimestre

 

 

 

 CURS PLUS 1 (GRUP MATÍ)

Assignatura Professors Dates
Història de la Corona d'Aragó

Frederic Aparisi Romero
Departament de D'Història Medieval i Ciències i Tècniques Historiogràfiques
Email: frederic.aparisi@uv.es

Javier Fajardo Paños
Departament D'Història Medieval i Ciències i Tècniques Historiogràfiques
Email: javier.fajardo@uv.es

Primer quadrimestre

 

Física Roberto Pedros Esteban
Departament de Fisica de la Terra i Termodinàmica
Email: roberto.pedros@uv.es

Primer quadrimestre

 

Neurociència

Esperanza Navarro Pardo
Departament de Psicologia Evolutiva i de l'Educació
Email: esperanza.navarro@uv.es

Segon quadrimestre

 

Arqueologia

Ferrán Suay Lerma
Departament de Psicobiologia
Email: ferran.suay@valencia.edu

Segon quadrimestre

 

 

 CURS PLUS 2 (GRUP VESPRADA)

Assignatura Professors Dates
Història de la Corona d'Aragó

Frederic Aparisi Romero
Departament de D'Història Medieval i Ciències i Tècniques Historiogràfiques
Email: frederic.aparisi@uv.es

Javier Fajardo Paños
Departament D'Història Medieval i Ciències i Tècniques Historiogràfiques
Email: javier.fajardo@uv.es

Primer quadrimestre

 

Física Roberto Pedros Esteban
Departament de Fisica de la Terra i Termodinàmica
Email: roberto.pedros@uv.es

Primer quadrimestre

 

Neurociència

Esperanza Navarro Pardo
Departament de Psicologia Evolutiva i de l'Educació
Email: esperanza.navarro@uv.es

Segon quadrimestre

 

Arqueologia

Ferrán Suay Lerma
Departament de Psicobiologia
Email: ferran.suay@valencia.edu

Segon quadrimestre

 

 

 

 CURS PLUS 3 (GRUP VESPRADA)

Assignatura Professors Dates
Taller de creació literària

Antonio Romero Zamora
Departament de Didàctica de la Llengua i la Literatura
Email: antonio.romero-zamora@uv.es

Primer quadrimestre

 

Períodes musicals: segle XIX i segle XX Vicent Lluis Fontelles Rodríguez
Departament de Didàctica de l'Expressió Musical, Plàstica i Corporal
Email: vicent.fontelles@uv.es

Primer quadrimestre

 

Comunitat Europea

Félix Crespo Hellin
Departament de Dret Constitucional, Ciència Política i de l'Administració
Email: felix.crespo@uv.es

Segon quadrimestre

 

Matèria i significat de grans obres pictòriques 

María Luisa Vázquez de Agredos Pascual
Departament d'Història de l'Art
Email: m.luisa.vazquez@uv.es

Segon quadrimestre