Logo de la Universitat de València Logo del portal

  • Imatge de Paterna

CALENDARI

Primer Curs: 25 de setembre de 2019

Curs Plus: 30 de setembre de 2019

 

Lloc de les classes: 

Paterna: EPA de Paterna.

La Canyada: Sala d’Actes del Centre Social de La Canyada. C/ San Vicente Ferrer, 8, bajo. 46182 Paterna.

Lloc de les conferències: Centre Social de Campamento. Av. Cortes Valencianas, 28.

HORARI DE CLASSES

GRUP DE MATÍ: Dilluns (Curs Plus de Paterna) i Dimecres (Primer Curs) de 10:00 a 13:20 hores

  • Primera part: 10:00 a 11:30 hores.
  • Descans: 11:30 a 11:50 hores.
  • Segona part: 11:50 a 13:20 hores.

 

GRUP DE VESPRADA: Dilluns (Curs Plus de La Canyada) de 16:00 a 19:20 hores.

  • Primera part: 16:00 a 17:30 hores
  • Descans: 17:30 a 17:50 hores
  • Segona part: 17:50 a 19:20 hores

CONFERÈNCIES: Dijous.

 

 Inclou:

TAXES 2019-20
Matrícula del curs complet (troncals i conferències). 183€
Expedició/manteniment de la targeta universitària.  
Obertura d'expedient com a estudiant de la Universitat de València

 

 

PRIMER CURS 2019-2020

Grup (matí, de 10:00 a 13:20 - Paterna)

 

ASSIGNATURA: ECONOMIA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Clara Martínez Fuentes Professora Titular del Departament de Direcció d'Empreses 'Juan Jose Renau Piqueras' Clara.Martinez@uv.es

Primer quadrimestre

Setembre (25)
Octubre (2, 16, 23, 30)
Novembre (6, 13, 20)

Dimecres
Maria Walesska Schlesinger Professora Titular del Departament de Comercialització i Investigació de Mercats M.Walesska.Schlesinger@uv.es
Carmen Pérez Cabañero Professora Titular del Departament de Comercialització i Investigació de Mercats Carmen.Perez-Cabanero@uv.es
Manuela Pardo del Val Professora Titular del Departament de Direcció d'Empreses 'Juan Jose Renau Piqueras' Manoli.Pardo@uv.es

 

ASSIGNATURA: SALUT

Nom Categoria Contacte Dates Dia
M.José Ruiz Leal Catedràtica del Departament de M.Prev.i Salut P.CC. Alimen,Tòxic i Med.Legal M.Jose.Ruiz@uv.es

Primer quadrimestre

Novembre (27)
Desembre (4, 11, 18)
Gener (15, 29)
Febrer (5, 12)

Dimecres
Marius Vicent Fuentes Ferrer

Professor titular del Departament de Farmàcia i Tecnologia Farmacèutica i Parasitologia

Marius.V.Vicent@uv.es

 

ASSIGNATURA: DRET

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Virginia Pardo Iranzo Catedràtica del Departament de Dret Administratiu i Dret Processal Virginia.Pardo@uv.es

Segon quadrimestre

Febrer (19, 26)
Març (4, 11, 25)
Abril (1, 8, 22)

Dimecres
Adela Serra Rodríguez

Catedràtica del Departament de Dret Civil

Adela.Serra@uv.es

 

ASSIGNATURA: PATRIMONI HISTÒRIC VALENCIÀ

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Juan Carlos Colomer Rubio Professor Ajudant Dr. del Departament de Didàctica de les Ciències Experimentals i Socials Juan.Colomer@uv.es

Segon quadrimestre

Abril (29)
Maig (6, 13, 20, 27)
Juny (3, 10, 17)

Dimecres

 

 

 

 

CURS PLUS 2019-2020

Grup (matí, de 10:00 a 13:20 - Paterna)

 

ASSIGNATURA: ASTRONOMIA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Fernando Ballesteros Roselló Unitat de Suport a Inst. de Burjassot-Paterna, Observatori Astronòmic Fernando.Ballesteros@uv.es

Primer quadrimestre

Setembre (30)
Octubre (7, 14, 21, 28)
Novembre (4,11, 18)

Dilluns

 

ASSIGNATURA: LITERATURA  I HISTÒRIA DE VALÈNCIA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Vicent Escartí Soriano Catedràtic del Departament de Filologia Vicent.J.Escarti@uv.es

Primer quadrimestre

Novembre (25)
Desembre (2, 9, 16)
Gener (13,20, 27)
Febrer (3)

Dilluns
Guillem Chismol Muñoz-Caravaca Personal Investigador  del Departament de Història Medieval i Ciències i Tècniques Historiogràfiques Guillermo.Chismol@uv.es

 

ASSIGNATURA: HISTÒRIA DEL CINEMA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Raul Fortes Guerrero Professor Associat del Departament de Teoria Dels Llenguatges i Ciències de la Comunicació Raul.Fortes@uv.es

Segon quadrimestre

Febrer (10, 17, 24)
Març (2, 9, 23, 30)
Abril (6)

Dilluns

 

ASSIGNATURA: CIÈNCIA EN LA VIDA QUOTIDIANA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Jordi Solbes Matarredona Catedràtic del Departament de Didàctica de les Ciències Experimentals i Socials Jordi.Solbes@uv.es

Segon quadrimestre

Abril (27)
Maig (4, 11, 18, 25)
Juny (1, 8, 15)

Dilluns

Tatiana Pina Desfilis Professora Ajudant Dr. del Departament de Didàctica de les Ciències Experimentals i Socials Tatiana.Pina@uv.es

 

 

 

CURS PLUS 2019-2020

Grup (vesprada, de 16:00 a 19:20 - La Canyada)

 

ASSIGNATURA: HISTÒRIA DE L'ART

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Ángela Montesinos Lapuente Tècnic Mitjà d'Investigació del Vr. de Projecció Territorial i Societat Angela.Montesinos@uv.es

Primer quadrimestre

Septiembre (30)
Octubre (7, 14, 21, 28)
Novembre (4,11, 18)

Dilluns

 

ASSIGNATURA: LITERATURA  I HISTÒRIA DE VALÈNCIA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Vicent Escartí Soriano Catedràtic del Departament de Filologia Vicent.J.Escarti@uv.es

Primer quadrimestre

Novembre (25)
Desembre (2, 9, 16)
Gener (13,20, 27)
Febrer (3)

Dilluns
Guillem Chismol Muñoz-Caravaca Personal Investigador  del Departament de Història Medieval i Ciències i Tècniques Historiogràfiques Guillermo.Chismol@uv.es

 

ASSIGNATURA: ÈTICA I VALORS

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Vicent Gozálvez Pérez Professor Titular del Departament de Teoria de l'Educació Vicent.Gozalvez@uv.es

Segon quadrimestre

Febrer (10, 17, 24)
Març (2, 9, 23, 30)
Abril (6)

Dilluns

 

ASSIGNATURA: CIÈNCIA EN LA VIDA QUOTIDIANA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Jordi Solbes Matarredona Catedràtic del Departament de Didàctica de les Ciències Experimentals i Socials Jordi.Solbes@uv.es

Segon quadrimestre

Abril (27)
Maig (4, 11, 18, 25)
Juny (1, 8, 15)

Dilluns

Tatiana Pina Desfilis Professora Ajudant Dr. del Departament de Didàctica de les Ciències Experimentals i Socials Tatiana.Pina@uv.es

 

 

 
Aquesta pàgina web utilitza cookies pròpies i de tercers amb fins tècnics , d'anàlisi del trànsit per facilitar la inserció de continguts en xarxes socials a petició de l'usuari . Si continua navegant , considerem que accepta el seu ús . Per a més informació consulte la nostrapolítica cookies