University of Valencia logo Logo Office of the Vice‐Principal for Territorial Projection and Society Logo del portal

CALENDARI 

  • Curs Plus: 8 d' octubre de 2020

 

Lloc de les classes i conferències: Centre Cultural. Carrer Rei en Jaume, 6

Dia de les conferències: Dijous

 

HORARI DE CLASSES

 

GRUP DE VESPRADA: Dijous (Curs Plus) de 16:00 a 19:20 hores

  • Primera part: 16:00 a 17:30 hores
  • Descans: 17:30 a 17:50 hores
  • Segona part: 17:50 a 19:20 hores

 

TAXES 2020-21

Inclou:
 

 Matrícula del curs complet (troncals i conferències). 186€
 Expedició/manteniment de la targeta universitària.
 Obertura d'expedient com a estudiant de la Universitat de València.

 

 

 

CURS PLUS 2020-2021

Grup (vesprada, de 16:00 a 19:20)

 

ASSIGNATURA: INTRODUCCIÓ AL DRET

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Mª Elena Cobas Cobiella Professora Contractada Dr. del Departament de Dret Civil M.Elena.Cobas@uv.es

Primer quadrimestre

Octubre (8, 15, 22, 29)
Novembre (5*, 12*, 19, 20**, 26)

Dijous

*Jornada suspesa

** Recuperació de jornada

 

ASSIGNATURA: HISTÒRIA DE L'ÒPERA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Ana María Botella Nicolás Professora Titular del Departament de Didàctica de l'Expressió Musical, Plàstica i Corporal Ana.Maria.Botella@uv.es

Primer quadrimestre

Desembre (3, 10, 17)
Gener (14, 21*, 28*)
Febrer (4*, 11*)

Dijous

*Suspesa per la COVID-19

Rafael Fernández Maximiano

Professor Col·laborador del Departament de Didàctica de l'Expressió Musical, Plàstica i Corporal

Rafael.Fernandez-Maximiano@uv.es

 

 

ASSIGNATURA: EUROPA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Virginia Pardo Iranzo Catedràtica del Departament de Dret Administratiu i Processal Virginia.Pardo@uv.es

Segon quadrimestre

Març (4, 11, 25)
Abril (15, 20*, 22, 27*, 29)

Dijous

*Dimarts

José Javier Serrano Lara Professor Ajudant Dr. del Departament de Geografia J.Javier.Serrano@uv.es
María Cervera Vallterra Professora Contractada Dr. del Departament de Dret Internacional 'Adolfo Miaja de la Muela' Maria.Cervera@uv.es

 

 

ASSIGNATURA: HISTÒRIA DEL CINEMA I

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Adela Cortijo Talavera Professora Titular del Departament de Filologia Francesa i Italiana Adela.Cortijo@uv.es

Segon quadrimestre

Maig (6, 13, 20, 27)
Juny (3, 10, 22*, 29*)

 

Dijous

*Dimarts