Territori i SocietatUniversitat de València Logo del portal

COORDINACIÓ DEL PROGRAMA

Emilio Barba Campos (Departament de Microbiologia i Ecologia)

CALENDARI

  • Curs Primer: 3 d'octubre de 2018
  • Curs Segon: 25 de setembre de 2018
  • Curs Tercer: 20 de setembre de 2018

 

Lloc de les classes i conferències: Centre de Formació de Persones Adultes "Enric Valor". C/ Virgen del Lluch, 2 (46600) Alzira.

Dia de les conferències: Dimarts

 

HORARI DE CLASSES

GRUP DE MATÍ: Dimecres (Curs 1r), Dimarts(Curs 2n) i Dijous (Curs 3r) de 09:30 a 12:50 hores

  • Primera part: 09:30 a 11:00 hores
  • Descans: 11:00 a 11:20 hores
  • Segona part: 11:20 a 12:50 hores

 

 

TAXES 2018-19

Inclou:
 

 Matrícula del curs complet (troncals i conferències). 180€
 Expedició / manteniment de targeta universitària.

 Obertura d'expedient com a estudiant de la Universitat de València.

 

 

 

 

CURS PRIMER 2018-2019

Grup  (matí, de 09:30 a 12:50)

 

ASSIGNATURA: GEOGRAFIA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Pilar Carmona González Professora titular del Departament de Geografia Pilar.Carmona@uv.es

Primer quadrimestre

Octubre (3, 17, 24, 31)
Novembre (7, 14, 21, 28)

Dimecres

 

ASSIGNATURA: BIOLOGIA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Juan Salvador Monrós González Professor titular del Departament de Microbiologia i Ecologia Juan.Monros@uv.es

Primer quadrimestre

Desembre (5, 12, 19)
Gener (9, 16, 23, 30)
Febrer (6)

 

Dimecres
Raquel Ortells Bañeres

Professora Ajudant Doctora del Departament de Microbiologia i Ecologia

Raquel.Ortells@uv.es

 

ASSIGNATURA: LLENGUA I LITERATURA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Antonio Hidalgo Navarro Catedràtic del Departament de Filologia Espanyola Antonio.Hidalgo@uv.es

Segon quadrimestre

Febrer (13, 20, 27)
Març (6, 13, 27)
Abril (3, 10)

Dimecres
Héctor Hernández Gasso

Professor associat al Departament de Didàctica de la Llengua i la Literatura

Hector.Hernandez@uv.es

 

ASSIGNATURA: HISTÒRIA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Francisco Fuster García Professor ajudant Dr. del Departament d'Història Moderna i Contemporània Francisco.Fuster-Garcia@uv.es

Segon quadrimestre

Abril (17)
Maig (8, 15, 22, 29)
Juny (5, 12, 19)

Dimecres

 

 

 

CURS SEGON 2018-2019

Grup  (matí, de 09:30 a 12:50)

 

ASSIGNATURA: SOCIOLOGIA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Amparo Aguado Bloise Professora Associada del Departament de Sociologia i Antropologia Social Teresa.Empar.Aguado@uv.es

Primer quadrimestre

Setembre (25)
Octubre (2, 16, 23, 30)
Novembre (6, 13, 20)

Dimarts
Victor Agulló Calatayud Professora Contractat Dr. del Departament de Sociologia i Antropologia Social Victor.Agullo@uv.es
Helena Paricio de Castro Professora Associada del Departament de Sociologia i Antropologia Social Helena.Paricio@uv.es

 

ASSIGNATURA: SALUT

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Julio Fernández Garrido Degà Facultat d'Infermeria Julio.Fernandez@uv.es

Primer quadrimestre

Novembre (27)
Desembre (4, 11, 18)
Gener(8, 15, 22, 29)

Dimarts
Isabel Martínez Martínez Professora Ajudant Dr. del Departament d'Infermeria M.Isabel.Martinez@uv.es
Silvia Corchón Arreche Professora Ajudant Dr. del  Departament d'Infermeria Silvia.Corchon@uv.es
Vanessa Sánchez Martínez Professor Ajudant Dr. del Departament d'Infermeria Vanessa.Sanchez@uv.es

 

ASSIGNATURA: ECONOMIA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Clara Martínez Fuentes Professora titular del Departament de Direcció d'Empreses 'Juan Jose Renau Piqueras' Clara.Martinez@uv.es

Segon quadrimestre

Febrer (5, 12, 19, 26)
Març (5, 12, 26)
Abril (2)

Dimarts
Maria Walesska Schlesinger Professora Ajudant del Departament de Comercialització i Investigació de Mercats M.Walesska.Schlesinger@uv.es
Carmen Pérez Cabañero Professora Titular del Departament de Comercialització i Investigació de Mercats Carmen.Perez-Cabanero@uv.es

 

ASSIGNATURA: NUTRICIÓ

Nom Categoria Contacte Dates Dia
M. José Esteve Mas Professor titular del Departament de M.Prev.i Salut P.CC. Alimen,Tòxic i Med.Legal Maria.Jose.Esteve@uv.es

Segon quadrimestre

Abril (9, 16, 30)
Maig (7, 14, 21, 28)
Juny (4)

Dimarts
Ana Frigola Canoves Catedràtica del Departament de M.Prev.i Salut P.CC. Alimen,Tòxic i Med.Legal Ana.Frigola@uv.es

 

 

CURS TERCER 2018-2019

Grup  (matí, de 09:30 a 12:50)

 

ASSIGNATURA: PSICOLOGIA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Nuria Tordera Santamatilde Professora Titular del Departament de Psicologia Social Nuria.Tordera@uv.es

Primer quadrimestre

Setembre (20, 27)
Octubre (4, 18, 25)
Novembre (8, 15, 22)

Dijous
Isabel Rodríguez Molina Professora Titular del Departament de Psicologia Social Isabel.Rodriguez@uv.es

 

ASSIGNATURA: DRET

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Jaume Martí Miravalls Professor Titular del Departament de Dret Mercantil 'Manuel Broseta Pont' Jaime.Marti@uv.es

Primer quadrimestre

Novembre (29)
Desembre (13, 20)
Gener (10, 17, 24, 31)
Febrer (7)

Dijous

 

ASSIGNATURA: PATRIMONI HISTÒRIC VALENCIÀ

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Teresa Izquierdo Aranda Professora Ajudant Dr. del Departament de Història de l'Art Teresa.Izquierdo@uv.es

Segon quadrimestre

Febrer (14, 21, 28)
Març (7, 21, 28)
Abril (4, 11)

Dijous

 

ASSIGNATURA: MÚSICA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Rosa Isusi Fagoaga Professora Ajudant Dr. del Departament de Didàctica de l'Expressió Musical, Plàstica i Corporal Rosa.Isusi@uv.es

Segon quadrimestre


Maig (2, 9, 16, 23, 30)
Juny (6, 13, 20)

Dijous
Salvador Blasco Magraner Professor Ajudant Dr. del Departament de Didàctica de l'Expressió Musical, Plàstica i Corporal J.Salvador.Blasco@uv.es