Territori i SocietatUniversitat de València Logo del portal

CALENDARI

  • Curs Plus: 5 (grup matí) i 6 (grup vesprada) d'octubre de 2021

 

Lloc de les classes: Saló de Plens del Ajuntament de Quart de Poblet. Plaça País Valencià

Lloc de les conferències: Saló de Plens del Ajuntament de Quart de Poblet. Plaça País Valencià

Dia de les conferències: Dimecres (2on o 3er del mes)

HORARI DE CLASSES

GRUP DE MATÍ: Dimarts (Curs Plus Matí) de 9:30 a 12:50 hores

  • Primera part: 9:30 a 11:00 hores
  • Descans: 11:00 a 11:20 hores
  • Segona part: 11:20 a 12:50 hores

GRUP DE VESPRADA: Dimecres (Curs Plus Vesprada) de 15:30 a 18:50 hores

  • Primera part: 15:30 a 17:00 hores
  • Descans: 17:00 a 17:20 hores
  • Segona part: 17:20 a 18:50 hores

 

TAXES 2021-22

Inclou:
 

 Matrícula del curs complet (troncals i conferències). 186€
 Expedició/manteniment de la targeta universitària.
 Obertura d'expedient com a estudiant de la Universitat de València.

 

 

 

CURS PLUS 2021-2022

Grup  (mati, de 09:30 a 12:50)

 

ASSIGNATURA: SOCIOLOGIA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
T. Empar Aguado Bloise Professora del Departament Sociologia i Antropologia Social teresa.empar.aguado@uv.es

1r quadrimestre

Octubre (5, 19, 26)
Novembre (2, 9, 16, 23, 30)

Dimarts
Benno Herzog Professor del Departament de Sociologia i Antropologia Social benno.herzog@uv.es

 

ASSIGNATURA: EUROPA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Miguel Puchades Navarro Professor del Departament de Economia Aplicada miguel.puchades@uv.es

1r quadrimestre

Desembre (14, 21)
Gener (11, 18, 25)
Febrer (1, 8, 15)

Dimarts
María Cervera Vallterra Professora del Departament de Dret Internacional 'Adolfo Miaja de la Muela' maria.cervera@uv.es
J. Javier Serrano Lara Professor del Departament de Geografia j.javier.serrano@uv.es

 

ASSIGNATURA: BIODIVERSITAT I CANVI GLOBAL

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Emilio Barba Campos Professor del Departament de Microbiologia i Ecologia emilio.barba@uv.es

2n quadrimestre

Febrer (22)
Març (1, 8, 22, 29)
Abril (5, 12, 26)

Dimarts
Javier Armengol Díaz Departament: Microbiologia i Ecologia javier.armengol@uv.es

 

ASSIGNATURA: HISTORIA DE L'ART II

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Mireia López Bertran Professora del Departament d'Història de l'Art mireia.lopez@uv.es

2n quadrimestre

Maig (3, 10, 17, 24, 31)
Juny (7, 14, 21)

Dimarts

 

 

 

 

CURS PLUS 2021-2022

Grup  (vesprada, de 15:30 a 18:50)

 

ASSIGNATURA: ÈTICA I VALORS

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Francisco Arenas Dolz Professor del Departament de Filosofia francisco.arenas@uv.es

1r quadrimestre

Octubre (6, 13, 20, 27)
Novembre (3, 10, 17, 24)

Dimecres

 

ASSIGNATURA: HISTÒRIA D'ESPANYA CONTEMPORÀNIA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Mónica Granell Toledo Professora del Departament d'Història Contemporània monica.granell@uv.es

1r quadrimestre

Desembre (1, 15)
Gener (12, 19, 26)
Febrer (2, 9, 16)

Dimecres

 

ASSIGNATURA: LITERATURA I HISTÒRIA VALENCIANA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Rafael Roca Ricart Professor del Departament de Filologia Catalana rafael.roca@uv.es

2n quadrimestre

Febrer (23)
Març (2, 9, 23, 30)
Abril (6, 13, 27)

Dimecres

 

ASSIGNATURA: INTRODUCCIÓ AL DRET

Nom Categoria Contacte Dates Dia
María Josefa Ridaura Martínez Catedràtica del Departament de Dret Constitucional Sefa.Ridaura@uv.es

2n quadrimestre

Maig (4, 11, 18, 25)
Juny (1, 8, 15, 22)

Dimecres
Jaime Martí Miravalls Professor del Departament de Dret Mercantil Jaime.Marti@uv.es