Territori i SocietatUniversitat de València Logo del portal

CALENDARI

  • Curs Primer: 1 d'octubre de 2019
  • Curs Segon: 2 d'octubre de 2019

 

Conferències: Dijous. 

Lloc de les classes i conferències: Saló actes Centre Social, C/ Miguel de Cervantes, s/n i Avinguda de la Pau, 1.

Presentació: 7 de juny en Saló actes Centre Social, C/ Miguel de Cervantes, s/n i Avinguda de la Pau, 1, 19 hores amb la conferència de Federico Pallardó: “Los alimentos influyen en nuestros genes. Consejos de alimentación y hábitos”

 

HORARI DE CLASSES

GRUP DE VESPRADA: Dimarts (Curs 1r) i Dimecres (Curs 2n) de 16:00 a 19:20 hores.

  • Primera part: 16:00 a 17:30 hores
  • Descans: 17:30 a 17:50 hores
  • Segona part: 17:50 a 19:20 hores

TAXES 2019-20

Inclou:

  • Matrícula del curs complet (troncals i conferències).
  • Expedició/manteniment de la targeta universitària.                        183 €
  • Obertura d'expedient com a estudiant de la Universitat de València.

 

 

 

CURS PRIMER 2019-2020

Grup (vesprada, de 16:00 a 19:20)

ASSIGNATURA: ECOLOGIA I CANVI CLIMÀTIC

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Emilio Barba Campos Professor Titular del Departament de Microbiologia i Ecologia Emilio.Barba@uv.es

Primer quadrimestre

Octubre (1, 8, 15, 22, 29)
Novembre (5, 12, 19)

Dimarts
Javier Armengol Díaz Professor Titular del Departament de Microbiologia i Ecologia Javier.Armengol@uv.es

 

ASSIGNATURA: NUTRICIÓ

Nom Categoria Contacte Dates Dia
M. José Esteve Mas Professora titular del Departament de M.Prev.i Salut P.CC. Alimen,Tòxic i Med.Legal Maria.Jose.Esteve@uv.es

Primer quadrimestre

Novembre (26)
Desembre (3, 10, 17)
Gener (14, 28)
Febrer (4,11)

Dimarts
Ana Frigola Canoves Catedràtica del Departament de M.Prev.i Salut P.CC. Alimen,Tòxic i Med.Legal Ana.Frigola@uv.es

 

 

ASSIGNATURA: MÚSICA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Remigi Morant Navasquillo Professor Contractat Dr. del Departament de Didàctica de l'Expressió Musical, Plàstica i Corporal Remigi.Morant@uv.es

 

Segon quadrimestre

Febrer (18, 25)
Març (3, 10)

Resta de dates ajornades per la COVID-19
 

Dimarts

 

 

CURS SEGON 2019-2020

Grup (vesprada, de 16:00 a 19:20)

ASSIGNATURA: SALUT

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Conrado Calvo Sáiz Professor Associat del Departament de Fisiologia Conrado.Calvo@uv.es

Primer quadrimestre

Octubre (2, 16, 23, 30)
Novembre (6, 13, 20, 27)

Dimecres
Germán Parra Giraldo Professor Associat del Departament de Fisiologia German.Parra@uv.es

 

 

ASSIGNATURA: ECONOMIA FAMILIAR

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Teresa Savall Morera Professora Ajudant Dr. del Departament de Economia Aplicada Teresa.Savall@uv.es

Primer quadrimestre

Desembre (4, 12, 18)
Gener (8, 15, 22, 29)
Febrer (5)

Dimecres
Francisco Higón Tamarit Professor Titular del Departament de Economia Aplicada Francesc.Higon@uv.es

 

 

ASSIGNATURA: PATRIMONI HISTÒRIC VALENCIÀ

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Adrià Besó Ros Professor Ajudant Dr. del Departament d'Història de l'Art. Adria.Beso@uv.es

Segon quadrimestre

Febrer (12, 19, 26)
Març (4, 11)
 

Resta de dates ajornades per la COVID-19

Dimecres