Logo de la Universitat de València Logo Vicerectorat de Projecció Territorial i Societat Logo del portal

CALENDARI

  • Curs Plus: 25 (grup matí) i 26 (grup vesprada) de setembre de 2018.

 

Lloc de les classes: Saló de Plens del Ajuntament de Quart de Poblet. Plaça País Valencià

Lloc de les conferències: Saló de Plens del Ajuntament de Quart de Poblet. Plaça País Valencià

Dia de les conferències: Dimecres (2on o 3er del mes)

HORARI DE CLASSES

GRUP DE MATÍ: Dimarts (Curs Plus Matí) de 9:30 a 12:50 hores

  • Primera part: 9:30 a 11:00 hores
  • Descans: 11:00 a 11:20 hores
  • Segona part: 11:20 a 12:50 hores

GRUP DE VESPRADA: Dimecres (Curs Plus Vesprada) de 15:30 a 18:50 hores

  • Primera part: 15:30 a 17:00 hores
  • Descans: 17:00 a 17:20 hores
  • Segona part: 17:20 a 18:50 hores

 

TAXES 2018-19

Inclou:
 

 Matrícula del curs complet (troncals i conferències). 180€
 Expedició/manteniment de la targeta universitària.
 Obertura d'expedient com a estudiant de la Universitat de València.

 

 

 

CURS PLUS 2018-2019

Grup  (mati, de 09:30 a 12:50)

 

ASSIGNATURA: HISTÒRIA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
María Amparo Mateo Donet Professora  Ajudant Dr. del Departament de Prehistòria, Arqueologia i Història Antiga M.Amparo.Mateo@uv.es

Primer quadrimestre

 

Setembre (25)
Octubre (2, 16, 23, 30)
Novembre (6, 13, 20)

Dimarts

 

ASSIGNATURA: LITERATURA CONTEMPORÀNIA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Héctor Hernández Gassó Professor Associat del Departament de Didàctica de la Llengua i la Literatura Hector.Hernandez@uv.es

Primer quadrimestre

Novembre (27)
Desembre (4, 11, 18)
Gener (8, 15, 22, 29)

Dimarts
María Vicente Pina Professora Associada del Departament de Didàctica de la Llengua i la Literatura Maria.Vicente@uv.es

 

ASSIGNATURA: HISTÒRIA DEL CINEMA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Sebastian Sánchez Castillo Professor Ajudant Dr. del Departament de Teoria Dels Llenguatges i Ciències de la Comunicació Sebastian.Sanchez@uv.es

Segon quadrimestre

Febrer (5, 12, 19, 26)
Març (5, 12, 26)
Abril (2)

Dimarts

 

ASSIGNATURA: ÈTICA I VALORS

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Javier Gracia Calandín Professor Contractat Dr. del Departament de Filosofia Javier.Gracia@uv.es

Segon quadrimestre

Abril (9, 16)
Maig (7, 14, 21, 28)
Juny (4, 11)

Dimarts

 

 

 

CURS PLUS 2018-2019

Grup  (vesprada, de 15:30 a 18:50)

 

ASSIGNATURA: HISTÒRIA DEL CINEMA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Adela Cortijo Talavera Professora Titular del Departament de Filologia Francesa i Italiana Adela.Cortijo@uv.es

Primer quadrimestre

Setembre (26)
Octubre (3, 17, 24, 31)
Novembre (7, 14, 21)

Dimecres

 

ASSIGNATURA: COMUNICACIÓ I PERIODISME

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Adolfo Carratalá Simón Professor Ajudant Dr. del Departament de Teoria Dels Llenguatges i Ciències de la Comunicació Adolfo.Carratala@uv.es

Primer quadrimestre

Novembre (28)
Desembre (12, 19)
Gener (9, 16, 23, 30)
Febrer (6)

Dimecres
Dolors Palau Sampio Professora Titular del Departament de Teoria Dels Llenguatges i Ciències de la Comunicació Dolors.Palau@uv.es

 

ASSIGNATURA: HISTÒRIA DE L'ART

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Mireia López Bertran Professora Ajudant Dr. del Departament d'Història de l'Art Mireia.Lopez@uv.es

Segon quadrimestre

Febrer (13, 20, 27)
Març (6, 13, 20, 27)
Abril (3)

Dimecres

 

ASSIGNATURA: SALUT I NUTRICIÓ

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Mónica Gozalbo Monfort Professora Associada del Departament de M. Prev.i Salut P.CC. Alimen,Toxic i Med.Legal Monica.Gozalbo@uv.es

Segon quadrimestre

Abril (10)
Maig (8, 15, 22, 29)
Juny (5, 12, 19)

Dimecres