Logo de la Universitat de València Logo Vicerectorat de Projecció Territorial i Societat Logo del portal

CALENDARI

  • Curs Segon: 6 d'octubre de 2020
  • Curs Tercer: 7 d'octubre de 2020

 

Conferències: Dijous. 

Lloc de les classes i conferències: Saló actes Centre Social, C/ Miguel de Cervantes, s/n i Avinguda de la Pau, 1.

 

 

HORARI DE CLASSES

GRUP DE VESPRADA: Dimarts (Curs 2n) i Dimecres (Curs 3r) de 16:00 a 19:20 hores.

  • Primera part: 16:00 a 17:30 hores
  • Descans: 17:30 a 17:50 hores
  • Segona part: 17:50 a 19:20 hores

TAXES 2020-21

Inclou:

  • Matrícula del curs complet (troncals i conferències).
  • Expedició/manteniment de la targeta universitària.                        186 €
  • Obertura d'expedient com a estudiant de la Universitat de València.

 

 

 

CURS SEGON 2020-2021

Grup (vesprada, de 16:00 a 19:20)

ASSIGNATURA: FÍSICA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
José Juan Esteve Taboada Professor Ajudant Dr. del Departament d'Òptica i Optometria i Ciències de la Visió Josejuan.Esteve@uv.es

Primer quadrimestre

Octubre (6, 13, 20, 27)
 

Segon quadrimestre

Maig (25)
Juny (1, 8, 15)

Dimarts

Clodoaldo Roldán García Professor Titular del Departament de Física Aplicada i Electromagnetisme Clodoaldo.Roldan@uv.es

 

ASSIGNATURA: SALUT

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Conrado Calvo Sáiz Professor Associat del Departament de Fisiologia Conrado.Calvo@uv.es

Primer quadrimestre

Novembre (3, 10)
Desembre (21*)

Segon quadrimestre

Abril (27)
Maig (4, 11, 13**, 18)

Dimarts

*Dilluns

**Dijous

Germán Parra Giraldo Professor Associat del Departament de Fisiologia German.Parra@uv.es

 

 

ASSIGNATURA: ECONOMIA FAMILIAR

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Carmen Pérez Cabañero Professora Titular del Departament de Comercialització i Investigació de Mercats Carmen.Perez-Cabanero@uv.es

Primer quadrimestre

Desembre (15, 22)
Gener (12)
Maig (20*)
Juny (3*, 10*, 17*, 21**)

Dimarts

*Dijous

*Dilluns

Francisco Higón Tamarit Professor Titular del Departament d'Economia Aplicada Francesc.Higon@uv.es

 

 

ASSIGNATURA: PATRIMONI HISTÒRIC VALENCIÀ

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Adrià Besó Ros Professor Ajudant Dr. del Departament d'Història de l'Art. Adria.Beso@uv.es

Segon quadrimestre

Març (9, 23, 30)
Abril (13, 15*, 20, 22*)
Maig (6*)

Dimarts

*Dijous

 

 

 

CURS TERCER 2020-2021

Grup (vesprada, de 16:00 a 19:20)

ASSIGNATURA: HISTÒRIA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Rafael Narbona Vizcaino Catedràtic del Departament d'Història Medieval i Ciències i Tècniques Historiogràfiques Rafael.Narbona@uv.es

Primer quadrimestre

Octubre (7, 14, 21, 28)
Maig (24*, 31*)
Juny (7*, 14*)

Dimecres

*Dilluns

Laura Gómez Orts Personal Investigador del Departament de Història Moderna i Contemporània Laura.Gomez-Orts@uv.es

 

ASSIGNATURA: LLENGUA I LITERATURA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Santiago Vicente Llavata Professor Ajudant Dr. del Departament de Filologia Espanyola Santiago.Vicente@uv.es

Primer quadrimestre

Novembre (4, 11)
Desembre (14, 16, 23)
Març (22, 29)
Abril (19)

Dimecres

Jesús Peris Llorca Professor Contractat Dr. del Departament de Filologia Espanyola Jesus.Peris@uv.es

 

ASSIGNATURA: DRET

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Lourdes Ferrando Villalba Catedràtica del Departament de Dret Mercantil 'Manuel Broseta Pont' Lourdes.Ferrando@uv.es

Segon quadrimestre

Març (10, 24, 31)
Abril (14, 26*)
Maig (3, 10, 17)

Dimecres

*Dilluns

Vanessa Martí Moya Professora Titular del Departament de Dret Mercantil 'Manuel Broseta Pont' Vanessa.Marti@uv.es

 

ASSIGNATURA: QUÍMICA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Luis Ochando Gómez Catedràtic del Departament de Química Física Luis.E.Ochando@uv.es

Segon quadrimestre

Abril (21, 28)
Maig (5, 12, 26)
Juny (2, 9, 23)

Dimecres

Ángel Morales Rubio Catedràtic del Departament de Química Analítica Angel.Morales@uv.es