Completa amb la resposta correcta
a) Utilitzem la técnica de reducció a la unitat.
Volem saber quant costa 1 quilo, per tant 1 quilo/12 quilos per saber el valor d’una unitat (1kg)
Ara el multipliquem per 96 per conéixer el preu d’un quilo
1/12 x 96 = 1 quilo de peix ens costarà 8 euros
b)Utilitzant la técnica de reducció a la unitat sabem que 8/12 quilos per conéixer quant ens costaría cada quilo
Després, el multipliquem per 96 per conéixer el seu preu.
8/12· 96 = Ens costaría 64 euros