Universitat de ValènciaUVsociety,UVsociety Logo del portal

2023-2024

El curs començarà el 5 d' octubre i finalitzarà el 20 de juny.

Horari de classes: Dijous (vesprada de 9:30 a 13:00)

Lloc de les clases i conferencies: Castell de Bétera

Dates de les conferències: Dimecres

PLUS 

Assignatura Professors Dates
Literatura i cine

Paolino Nappi
Departament de Filologia francesa i italiana
Email: paolino.nappi@uv.es

Primer quatrimestre

Octubre (5, 19, 26)
Octubre (2, 9, 16, 23, 30)

Psicologia i neurociència

Esperanza Navarro Pardo
Departament de Psicologia evolutiva i de l' Educació
Email: esperanza.navarro@uv.es

Ferran Suay Lerma
Departament de Psicobiologia
Email: ferran.suay@valencia.edu

Primer quatrimestre

Desembre (14, 21)
Gener (11, 18, 25)
Febrer (1, 8, 15)

Història de l'Art: El Barroc

Beatriz Ginés Fuster
Vicerectorat de Cultura i Societat
Email: beatriz.gines@uv.es

Segon quatrimestre

Febrer (22, 29)
Març (7, 14, 21)
Abril (11, 18, 25)

Periodisme i comunicació audiovisual

Enric Antonio Burgos Ramirez
Departament de Teoria dels Llenguatges i Ciències de la Comunicació
Email: enric.burgos@uv.es

Dafne Calvo Miguel
Departament de Teoria dels Llenguatges i Ciències de la Comunicació
Email: dafne.calvo@uv.es

Segon quatrimestre

Maig (2, 9, 16, 23, 30)
Juny (6, 13, 20)

 

2022 - 2023

COORDINACIÓ DEL PROGRAMA

 David Quixal Santos (Departament de Prehistòria, Arqueologia i Història Antiga)

 

CALENDARI

  • Curs Plus: 6 d'octubre de 2022

 

Lloc de les classes: Castell de Bètera

Lloc de les conferències: Castell de Bètera

Dia de les conferències: Dimecres

 

HORARI DE CLASSES

GRUP DE VESPRADA: Dijous (Curs Plus) de 16:00 a 19:20 hores

  • Primera part: 16:00 a 17:30 hores
  • Descans: 17:30 a 17:50 hores
  • Segona part: 17:50 a 19:20 hores

 

TAXES 2022-2023

Inclou:

 Matrícula del curs complet (troncals i conferències). 186€
 Expedició / manteniment de targeta universitària.

 Obertura d'expedient com a estudiant de la Universitat de València.

 

 

 

CURS PLUS 2022-2023

Grup  (vesprada, de 16:00 a 19:20)

 

ASSIGNATURA: FISIOTERÀPIA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Mercè Balasch i Bernat Departament de Fisioteràpia merce.balasch@uv.es

1 quadrimestre

Octubre (6, 13, 20, 27)
Novembre (3, 10, 17, 24)

Dijous

Nuria Sempere Rubio Departament de Fisioteràpia nuria.sempere@uv.es 
Pilar Serra Añó Departament de Fisioteràpia pilar.serra@uv.es 

 

ASSIGNATURA: BIODIVERSITAT I CANVI GLOBAL

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Emilio Barba Campos Departament de Microbiologia i Ecologia emilio.barba@uv.es

1 quadrimestre

Desembre (1, 15, 22)
Gener (12, 19, 26)
Febrer (2, 9)

Dijous

Javier Armengol Díaz Departament de Microbiologia i Ecologia javier.armengol@uv.es

 

ASSIGNATURA: HISTÒRIA DE L'ART. GÒTIC I RENAIXEMENT

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Beatriz Ginés Fuster Vicerectorat de Cultura i Societat beatriz.gines@uv.es

2 quadrimestre

Febrer (16, 23)
Març (2, 9, 23, 30)
Abril (20, 27)

Diljous

 

ASSIGNATURA: LITERATURA ESPANYOLA CONTEMPORÀNIA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
José Martínez Rubio Departament de Filologia Espanyola jose.martinez-rubio@uv.es

2 quadrimestre


Maig (4, 18, 25)
Juny (1, 8, 14, 15, 22)

Diljous
2021 - 2022

COORDINACIÓ DEL PROGRAMA

Emilio Barba Campos (Departament de Microbiologia i Ecologia)

 

CALENDARI

 

  • Tercer Curs: 14 d'octubre de 2021

 

Lloc de les classes: Castell de Bètera

Lloc de les conferències: Castell de Bètera

Dia de les conferències: Dimecres

 

HORARI DE CLASSES

GRUP DE VESPRADA: Dijous (Plus I) de 17:00 a 20:20 hores

  • Primera part: 17:00 a 18:30 hores
  • Descans: 18:30 a 18:50 hores
  • Segona part: 18:50 a 20:20 hores

 

TAXES 2021-22

Inclou:

 Matrícula del curs complet (troncals i conferències). 186€
 Expedició / manteniment de targeta universitària.

 Obertura d'expedient com a estudiant de la Universitat de València.

 

 

 

CURS PLUS I 2021-2022

Grup  (vesprada, de 17:00 a 20:20)

 

ASSIGNATURA: CIÈNCIA A CONSCIÈNCIA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
José Cantó Professor del Departament de Didàctica de les Ciències Experimentals i Socials jose.canto@uv.es

Primer quadrimestre

Octubre (7, 14, 21, 28)
Novembre (4, 11, 18, 25)

Dijous

 

ASSIGNATURA: GEOGRAFIA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Pilar Carmona Professora del Departament de Geografia Física Pilar.Carmona@uv.es

Primer quadrimestre

Desembre (2, 9, 16, 23)
Gener (13, 20, 27)
Febrer (3)

Dijous

 

ASSIGNATURA: QUÍMICA AL MEDI NATURAL

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Ángel Morales Catedràtic del Departament de Química Analítica angel.morales@uv.es

Segon quadrimestre

Febrer (10, 17, 24)
Març (3, 10, 24, 31)
Abril (7)

Dijous

Luís Ochando Catedràtic del Departament de Química Física luis.e.ochando@uv.es

 

 

ASSIGNATURA: ÒPERA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Ana Botella Professora Degana del Departament de Didàctica de l'Expressió Musical ana.maria.botella@uv.es

Segon quadrimestre

Abril (28)
Maig (5, 12, 19, 26)
Juny (2, 9, 16)

Dijous

Rafael Fernández Professor del Departament de Didàctica de l'Expressió Musical rafael.fernandez-maximiano@uv.es

 

2020 - 2021

COORDINACIÓ DEL PROGRAMA

Emilio Barba Campos (Departament de Microbiologia i Ecologia)

 

CALENDARI

 

  • Tercer Curs: 15 d'octubre de 2020

 

Lloc de les classes: CEIP Camp de Túria. Av. País Valencià, 86.

Lloc de les conferències: El Castell. Pça. Del Castell, s/n.

Dia de les conferències: Dimecres

 

HORARI DE CLASSES

GRUP DE VESPRADA: Dijous (Tercer Curs) de 17:00 a 20:20 hores

  • Primera part: 17:00 a 18:30 hores
  • Descans: 18:30 a 18:50 hores
  • Segona part: 18:50 a 20:20 hores

 

TAXES 2020-21

Inclou:
 

 Matrícula del curs complet (troncals i conferències). 186€
 Expedició / manteniment de targeta universitària.

 Obertura d'expedient com a estudiant de la Universitat de València.

 

 

 

CURS TERCER 2020-2021

Grup  (vesprada, de 17:00 a 20:20)

 

ASSIGNATURA: MÚSICA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Ana María Botella Nicolás Professora Titular del Departament de Didàctica de l'Expressió Musical, Plàstica i Corporal Ana.Maria.Botella@uv.es

Primer quadrimestre

Octubre (15, 22, 29)
Novembre (12, 17**, 19, 26)
Desembre (3, 15*)

Dijous

*classe addicional

** Dimarts

Rafael Fernández Maximiano

Professor Col·laborador del Departament de Didàctica de l'Expressió Musical, Plàstica i Corporal

Rafael.Fernandez-Maximiano@uv.es

 

ASSIGNATURA: HISTÒRIA DE L'ART VALENCIÀ

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Mireia López Beltrán Professora Contractada Dr. del Departament d'Història de l'Art Mireia.Lopez@uv.es

Primer quadrimestre

Desembre (10, 17)
Gener (7)
Març (23)
Abril (13, 20, 27)
Maig (11)

Dijous

 

ASSIGNATURA: FÍSICA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Roberto Pedrós Esteban Professora Titular del Departament de Física de la Terra i Termodinàmica Roberto.Pedros@uv.es

Segon quadrimestre

Març (25, 29*)
Abril (15, 19*, 22)
Maig (10*, 17*, 19**)

Dijous

*Dilluns

**Dimecres

 

ASSIGNATURA: PSICOLOGIA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Nuria Tordera Santamatilde Professora Titular del Departament de Psicologia Social Nuria.Tordera@uv.es

Segon quadrimestre

Maig (6, 13, 20, 27)
Juny (3, 10, 17, 22*)

Dijous

*Dimarts

Isabel Rodríguez Molina Professora Titular del Departament de Psicologia Social Isabel.Rodriguez@uv.es

 

2019 - 2020

COORDINACIÓ DEL PROGRAMA

Emilio Barba Campos (Departament de Microbiologia i Ecologia)

 

CALENDARI

 

  • Segon Curs: 3 d'octubre de 2019

 

Lloc de les classes: CEIP Camp de Túria. Av. País Valencià, 86.

Lloc de les conferències: El Castell. Pça. Del Castell, s/n.

Dia de les conferències: Dimecres

 

HORARI DE CLASSES

GRUP DE VESPRADA: Dijous (Segon Curs) de 17:00 a 20:20 hores

  • Primera part: 17:00 a 18:30 hores
  • Descans: 18:30 a 18:50 hores
  • Segona part: 18:50 a 20:20 hores

 

TAXES 2019-20

Inclou:
 

 Matrícula del curs complet (troncals i conferències). 183€
 Expedició / manteniment de targeta universitària.

 Obertura d'expedient com a estudiant de la Universitat de València.

 

 

 

CURS SEGON 2019-2020

Grup  (vesprada, de 17:00 a 20:20)

 

ASSIGNATURA: SOCIOLOGIA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Empar Aguado Bloise Professora Ajudant Dr. del Departament de Sociologia i Antropologia Social Teresa.Empar.Aguado@uv.es

Primer quadrimestre

Octubre (3, 17, 24, 31)
Novembre (7, 14, 21. 28)

Dijous
Ignacio E. Martínez Morales

Professor Contractat Dr. del Departament de Sociologia i Antropologia Social

Ignacio.Martinez@uv.es

 

ASSIGNATURA: LLENGUA I LITERATURA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Antonio Hidalgo Navarro Catedràtic del Departament de Filologia Espanyola Antonio.Hidalgo@uv.es

Primer quadrimestre

Desembre (5, 12, 19)
Gener (9, 16, 23, 30)
Febrer (6)

Dijous
Héctor Hernández Gasso

Professor Associat al Departament de Didàctica de la Llengua i la Literatura

Hector.Hernandez@uv.es

 

ASSIGNATURA: ECONOMIA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Maria Walesska Schlesinger Professora Contractada Dr. del Departament de Comercialització i Investigació de Mercats M.Walesska.Schlesinger@uv.es

Segon quadrimestre

Febrer (13, 20, 27)
Març (5)

Docència telemàtica per la COVID-19

Dijous

Teresa Savall Morera Professora Ajudant Dr. del Departament d'Economia Aplicada Teresa.Savall@uv.es
Francisco Higón Tamarit Professor Titular del Departament d'Economia Aplicada Francesc.Higon@uv.es

 

ASSIGNATURA: PSICOLOGIA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Nuria Tordera Santamatilde Professora Titular del Departament de Psicologia Social Nuria.Tordera@uv.es

Segon quadrimestre

Docència telemàtica per la COVID-19

Dijous
Isabel Rodríguez Molina Professora Titular del Departament de Psicologia Social Isabel.Rodriguez@uv.es

 

2018 - 2019

COORDINACIÓ DEL PROGRAMA

Emilio Barba Campos (Departament de Microbiologia i Ecologia)

 

CALENDARI

 

  • Primer Curs: 13 de Setembre de 2018

 

Lloc de les classes: CEIP Camp de Túria. Av. País Valencià, 86.

Lloc de les conferències: El Castell. Pça. Del Castell, s/n.

Dia de les conferències: Dimecres

 

HORARI DE CLASSES

GRUP DE VESPRADA: Dijous (Primer Curs) de 17:00 a 20:20 hores

  • Primera part: 17:00 a 18:30 hores
  • Descans: 18:30 a 18:50 hores
  • Segona part: 18:50 a 20:20 hores

 

TAXES 2018-19

Inclou:
 

 Matrícula del curs complet (troncals i conferències). 180€
 Expedició / manteniment de targeta universitària.

 Obertura d'expedient com a estudiant de la Universitat de València.

 

 

 

 

CURS PRIMER 2018-2019

Grup  (vesprada, de 17:00 a 20:20)

 

ASSIGNATURA: DRET

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Virginia Pardo Iranzo Catedràtica del Departament de Dret Administratiu i Dret Processal Virginia.Pardo@uv.es

Primer quadrimestre

Setembre (13, 20, 27)
Octubre (4, 18, 25)
Novembre (8, 15)

Dijous
Carolina Sanchís Crespo

Catedràtica del Departament de Dret Administratiu i Dret Processal

Carolina.Sanchis@uv.es

 

ASSIGNATURA: SALUT

Nom Categoria Contacte Dates Dia
M.José Ruiz Leal Catedràtic del Departament de M.Prev.i Salut P.CC. Alimen,Tòxic i Med.Legal M.Jose.Ruiz@uv.es

Primer quadrimestre

Novembre (22, 29)
Desembre (13, 20)
Gener (10, 17, 24, 31)

Dijous
Marius Vicent Fuentes Ferrer

Professor titular del Departament de Farmàcia i Tecnologia Farmacèutica i Parasitologia

Marius.V.Vicent@uv.es

 

ASSIGNATURA: HISTÒRIA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Encarna García Monerris Professora titular del Departament d'Història Moderna i Contemporània Encarna.Garcia@uv.es

Segon quadrimestre

Febrer (7, 14, 21, 28)
Març (7, 21, 28)
Abril (4)

Dijous
Josep Escrig Rosa

Personal Investigador del Departament de d'Història Moderna i Contemporània

Josep.Escrig@uv.es

 

ASSIGNATURA: BIOLOGIA

Nom Categoria Contacte Dates Dia
Mercedes Fernández Martínez Professora titular del Departament de Zoologia Mercedes.Fernandez@uv.es

Segon quadrimestre

Abril (11)
Maig (2, 9, 16, 23, 30)
Juny (6, 13)

 

Dijous
Ana Pérez del Olmo

Professora contractada Dr. del Departament de Zoologia

Ana.Perez-Olmo@uv.es