Logo de la Universitat de València Logo Programa de Doctorat en Drets Humans, Democràcia i Justícia Internacional Logo del portal

Nombre Perfil Contacto Currículum Ficha personal

Dra. María José Añón Roig

Catedràtica de Filosofia del Dret. Ha estat directora de l'Institut de Drets Humans de la Universitat de València i actualment és Secretària General de la Universitat de València.
Dirigeix la revista Anuari de Filosofia del Dret i coordina Teoria i Dret. Revista de pensament jurídic.
Maria.J.Anon@uv.es
Telf.: +34 (9638) 28825
ficha ficha

Alicia Armengot Vilaplana

- Alicia.Armengot-Vilaplana@uv.es ficha ficha

Carmen Azcárraga Monzonís

-

Carmen.Azcarraga@uv.es
Telf.: +34 (9638) 28657

ficha ficha

Beatriz Gelando Garín

- Beatriz.Belando@uv.es
Telf.: +34 (9638) 28808
ficha ficha

Dr. Rafael Bellido Penadés

Professor Titular de Dret Processal de la Facultat de Dret de la Universitat de València (Espanya). Ha estat Magistrat Suplent de l'Audiència Provincial de València i Lletrat del Tribunal Constitucional.
Com professor i investigador ha tractat de diferents matèries de la seva disciplina, com la protecció jurisdiccional en diferents sectors del Dret Mercantil, la tutela judicial dels interessos col·lectius dels consumidors, la tutela jurisdiccional civil dels drets fonamentals, la cooperació judicial internacional penal, i els principis acusatori i de contradicció en el procés penal.

Telf.: +34 (9638) 28703 ficha ficha

Javier Boix Reig

- Francisco.Boix@uv.es
Telf.: +34 (9638) 28155
ficha ficha

Dr. Emiliano Borja Jiménez

Actualment és Catedràtic acreditat de Dret Penal de la Universitat de València.
Consultor internacional en programes d'enfortiment dels sistemes de justícia a Paraguai (2001) amb la Unió Europea; a El Salvador (2001) amb USAID i Bolívia (2003, 2004, 2005, 2006 i 2007) amb AECID.
Va ser director del programa de doctorat del Departament de Dret Penal de la Universitat de València (1995-2008).

Emiliano.Borja@uv.es
Telf.: +34 (9616) 25236
ficha ficha

Christoph Markus Burchard

- Christoph.Burchard@uv.es
Telf.: +34 (9638) 28102
ficha ficha

Dr. Juan Carlos Carbonell Mateu

-

Juan.Carbonell@uv.es
Telf.: +34 (9639) 83355
ficha ficha

Dra. Belén Cardona Rubert

-

+34 (9638) 28177 ficha ficha

Mónica Cavalcanti

  Monica.Cavalcanti@uv.es
Telf.:
ficha ficha

Ángeles Cerezo Jiménez

  Angeles.Cerezo@uv.es
Telf.: +34 (9638) 64475
ficha ficha

Dra. Vicenta Cervelló Donderis

Professora Titular de Dret Penal, Universitat de València. Membre de l'Institut Universitari d'Investigació en Criminologia i Ciències Penals de la Universitat de València. Membre del Consell Assessor-Comitè científic de ReCrim. Docent en el Grau de Dret, Grau de Criminologia, Màster en Drets Humans, democràcia i Juasticia internacional i Màster en Criminologia i Seguretat. Vicenta.Cervello@uv.es
Telf.: +34 (9638) 28156
ficha

Dra. Mª Asunción Colás Turégano

-

Asuncion.Colas@uv.es
Telf.: +34 (9638) 28154
ficha ficha

Dr. Jorge Correa Ballester

Catedràtic Historia del Dret

Jorge.Correa@uv.es
Telf.: +34 (9616) 25308
ficha ficha

Laura Ervo

- Laura.Ervo@uv.es
Telf.: +34 (9638) 28102
ficha ficha

Fernando Flores Jiménez

- Fernando.Flores@uv.es
Telf.: +34 (9638) 28939
ficha ficha

Dr. José García Añón

Professor en la Facultat de Dret i investigador en l'Institut de Drets Humans de la Universitat de València (Espanya).
Els seus principals interessos d'investigació són: Drets Humans, especialment els drets de les minories, els drets de migrants, drets de la dona, la discriminació i la llei, la discriminació racial i ètnica; Drets Multiculturalisme i Humanes (específicament la mutilació genital femenina), i mètodes innovadors en l'ensenyament aprenentatge i la Llei (en concret l'ús d'eines TIC per a l'ensenyament i l'educació legal clínica.
Jose.Garcia@uv.es
Telf.: +34 (9638) 28817
ficha ficha

Cristina García Pascual

Professora Filosofia de Dret Cristina.Garcia@uv.es
Telf.: +34 (9638) 28816
ficha ficha

Elena García Testal

- Elena.Garcia@uv.es
Telf.: +34 (9616) 25258
ficha ficha

Vicente Grima Lizandra

- Vicente.Grima@uv.es
Telf.: +34 (9616) 25239
ficha ficha

Javier Jiménez Fortea

- Francisco.J.Jimenez@uv.es
Telf.:
ficha ficha

Ricardo Juan Sánchez

Professor Titular de Dret Processal Ricardo.Juan@uv.es
Telf.: +34 (9638) 28910
ficha ficha

José Landete Casas

- Jose.Landete@uv.es
Telf.: +34 (9616) 25325
ficha ficha

Antoni Llabres Fuster

- Antoni.Llabres@uv.es
Telf.: +34 (9638) 28164
ficha ficha

Paz Lloria García

- Paz.Lloria@uv.es
Telf.: +34 (9616) 25238
ficha ficha

Elena López-Almansa

- Elena.Lopez-Almansa@uv.es
Telf.:
ficha ficha

Javier de Lucas Martín

- Javier.de-Lucas@uv.es
Telf.: +34 (9638) 28133
ficha ficha

Dra. Elena Martínez

Llicenciada en Dret i doctora per la Universitat de València. Gran part de la seua trajectòria investigadora se centra en l'estudi de les fórmules Alternatives de Resolució de Conflictes en l'àmbit civil, gràcies a la formació rebuda en l'Organització Mundial de la Propietat Intel·lectual (Suïssa) en el seu Centre d'Arbitratge i Mediació. - ficha ficha

Vicente Martínez Pardo

 
Telf.:
ficha ficha


Dr. Carlos Alfonso Mellado

Catedràtic de Dret del Treball i de la Seguretat Social Universitat València. Telf.: +34 (9616) 25268 ficha ficha

Dra. Ruth Mestre i Mestre

-

Ruth.Mestre@uv.es
Telf.: +34 (9638) 28819
ficha ficha

Javier Mira Benavent

- Francisco.J.Mira@uv.es
Telf.: +34 (9616) 25235
ficha ficha

Ana Montesinos García

- Ana.Montesinos@uv.es
Telf.: +34 (9638) 28848
ficha ficha

Gonzalo Montiel Roig

- Gonzalo.Montiel@uv.es
Telf.: +34 (9639) 83133
ficha ficha

Manuel Ortells Ramos

- Manuel.Ortells@uv.es
Telf.: +34 (9638) 28114
ficha ficha

Dr. Francisco Javier Palao Gil

-

francisco.palao@uv.es
Telf.: +34 (9638) 25349
ficha ficha

Dr. José Roberto Pérez Salom

-

Jose.R.Perez@uv.es
Telf.: +34 (9638) 25222
ficha ficha

Gemma Pons Salvador

- Gemma.Pons@uv.es
Telf.: +34 (9638) 64443
ficha ficha

Raquel Pons

-
Telf.:
ficha ficha

Dra. Pilar Pozo Serrano

-

Pilar.Pozo@uv.es
Telf.: +34 (9638) 28719
ficha ficha

Dra. Consuelo Ramón Chornet

Directora de l'Institut de Drets Humans
Catedràtica de Dret Internacional Públic
Consuelo.Ramon@uv.es
Telf.: +34 (9638) 28669
ficha ficha

Dra. María Josefa Riudaura Martínez

Doctora en Dret i Professora Titular de Dret Constitucional en el Departament de Dret Constitucional i Ciència Política i de l'Administració de la Universitat de València. Ha participat en diversos Projectes d'Investigació d'àmbit nacional i autonòmic finançats en convocatòries públiques, i ha estat responsable del Projecte sobre Discriminació versus Diferenciació. Telf.:+34 (9638) 28943 ficha ficha

Santiago Rincón

- Santiago.Rincon@uv.es
Telf.: +34 (9638) 64655
ficha ficha

Sonia Rodríguez de Llamas

- sonia.rodriguez-llamas@uv.es
Telf.:+34 (9638) 28116
ficha ficha

Carmen Sandoval

- Carmen.Sandoval@uv.es
Telf.:
ficha ficha

Dra. Rosario Inmaculada Serra Cristóbal

Professora Titular de Dret Constitucional en la Universitat de València.
Doctora en Dret en 1997 per la mateixa Universitat.
Membre de l'Institut de Drets Humans de la Universitat de València des de la seua fundació fins a l'actualitat.
rosario.serra@uv.es
Telf.: +34 (9638) 28945
ficha ficha

Dra. Ángeles Solanes Corella

-

Angeles.Solanes@uv.es
Telf.: +34 (9638) 28818
ficha ficha

Dra. Carmen Tomás-Valiente Lanuza

Professora Titular de Dret Penal de la Universitat de València, encara que va anar en la Universitat Autònoma de Madrid on es va llicenciar i va doctorar en Dret. Va realitzar part dels seus estudis doctorals en el Max-Planck-Institut für Strafrecht de Friburg (Alemanya), becada pel Deutscher Akademischer Austauchsdienst (DAAD). Carmen.Tomas-Valiente@uv.es
Telf.: +34 (9616) 25241
ficha ficha

Ángeles Solanes Corella

- Angeles.Solanes@uv.es
Telf.:
ficha ficha

Victoria Vázquez Verdera

- Toya.Vazquez@uv.es
Telf.: +34 (9638) 64672
ficha ficha

Juan Carlos Vegas Aguilar

- Juan.Vegas@uv.es
Telf.: +34 (9638) 28102
ficha ficha

Dr. Roberto Alfonso Viciano Pastor

-

Telf.: +34 (9638) 28757 ficha ficha

Dr. Sergio Villamarín Gómez

Professor Contractat Doctor de l'Àrea d'Història del Dret Espanyol, Universitat de València. La seua carrera com investigador s'ha centrat en l'esdevenir les institucions públiques valencianes de l'època foral, i la seua posterior transformació amb la Nova Planta després de l'adveniment de la dinastia borbònica.
Així mateix, com membre del CESHU (Centre d'Estudis sobre Història de les Universitats) s'ha ocupat també de la història d'aquestes institucions, així com de l'evolució de la ciència jurídica.

Telf.: +34 (9616) 25314 ficha ficha

Dr. Ángeles Cuenca García

 

Telf.: +34 (9638) 6443 ficha ficha

Víctor Merino Sancho

 

Telf.: +34 977558323 ficha ficha

Miriam Císcar Blat

    ficha ficha