Logo de la Universitat de València Logo Institut Cavanilles de Biodiversitat i Biologia Evolutiva Logo del portal

Biodiversitat i evolució de cnidaris

Càrrec Nom Ubicació Telèfon Email
Professor/a Titular Álvaro Luis Peña Cantero Departament de Zoologia 963.543.770 alvaro.l.pena@uv.es

Biodiversitat vegetal-ecofisiologia

Càrrec Nom Ubicació Telèfon Email
Professor/a Emerit / Honorífic Eva Barreno Rodríguez Departament de Botànica 963.544.376 eva.barreno@uv.es
Investigador/a Doctor/a Ayelen Gazquez Caruso Departament de Botànica 963544376 ayelen.gazquez@uv.es
Col.laborador/a Patricia Moya Gay Departament de Botànica 963.544.376 patricia.moya@uv.es
Col.laborador/a M.Isabel Martinez Nieto Jardí Botànic 963,544.376 maria.isabel.martinez@uv.es
Col.laborador/a José Salvador Chiva Natividad Departament de Botànica 963.544.376 josalchi@uv.es

Biologia Computacional

Càrrec Nom Ubicació Telèfon Email
Professor/a Titular Juan Antonio Balbuena Diaz-Pines Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.658 j.a.balbuena@uv.es
Professor Contractat Doctor José Ignacio Lucas Lledó Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.544.150 joiglu@uv.es
Estudiant de doctorat Cristiano Neves do Nascimento Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963543658 crisnedo@alumni.uv.es
Investigador/a no Doctor/a Mar Llaberia Robledillo Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 96 354 43 58 mar.llaberia@uv.es
Estudiante no UVEG-poliza Geusivam Barbosa Soares Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963543658 geusivansoares@gmail.com

Biologia de la conservació vegetal

Càrrec Nom Ubicació Telèfon Email
Professor/a Titular Pilar Soriano Guarinos Jardí Botànic 963.156.800 pilar.soriano@uv.es
Professor/a Titular Antoni Aguilella Palasi Jardí Botànic 963.156.800 antoni.aguilella@uv.es
Professor/a Emerit / Honorífic Manuel Costa Talens Jardí Botànic 963.156.800 manuel.costa@uv.es
Col.laborador/a Jaime Güemes Heras Jardí Botànic 963.156.803 guemes@uv.es
Col.laborador/a Elena Estrelles Perpiñá Jardí Botànic 963.156.836 elena.estrelles@uv.es

Biologia evolutiva de plantes

Sense resultats

e3 (Ecologia evolutiva)

Càrrec Nom Ubicació Telèfon Email
Catedràtic/a Manuel Serra Galindo Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.661 manuel.serra@uv.es
Catedràtic/a María José Carmona Navarro Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.665 carmona@uv.es
Professor/a Titular Eduardo Moisés García Roger Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.663 eduardo.garcia@uv.es
Professor/a Titular Raquel Ortells Bañeres Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.662 raquel.ortells@uv.es
Professor/a Ajudant Doctor Javier Montero Pau Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.664 javier.montero@uv.es
Estudiant de doctorat Ivana Jezkova Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.664 ivana.jezkova@uv.es
Investigador/a no Doctor/a Noemi Colinas Vallejo Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.664 noemi.colinas@uv.es
Investigador/a no Doctor/a Cristina Arenas Sánchez Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.664 cristina.arenas@uv.es

e3 (Ecologia i biogeografia de sistemes aquàtics)

Càrrec Nom Ubicació Telèfon Email
Professor/a Titular Xavier Armengol Díaz Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.933 javier.armengol@uv.es
Professor/a Titular Francesc Mesquita Joanes Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.934 francesc.mezquita@uv.es
Investigador/a Doctor/a Alexandre Mestre Pérez Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.544.383 alexandre.mestre@uv.es
Investigador/a Doctor/a Andreu Castillo Escrivà Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.544.383 andreu.castillo@uv.es
Estudiant de doctorat Keiko Nakamura Antonacci Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.544.383 nankei@alumni.uv.es
Estudiant de doctorat Claudia Milena Rodríguez Sierra Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.544.383 claumiro@alumni.uv.es
Investigador/a Doctor/a Ferran Palero Pastor Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.787 ferran.palero@uv.es
Investigador/a no Doctor/a María Bisquert Ribes Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.544.383 maria.bisquert@uv.es
Col.laborador/a Juan Rueda Sevilla Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.544.383 juan.rueda@uv.es
Tècnic Mitjà/Superior de Laboratori (p) Lidia López Palacio Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.934 lopali@uv.es

e3 (Ecologia integrativa)

Càrrec Nom Ubicació Telèfon Email
Professor/a Titular Carmen Rojo García-Morato Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.656 carmen.rojo@uv.es
Professor/a Titular María Antonia Rodrigo Alacreu Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.596 maria.a.rodrigo@uv.es
Investigador/a convidat/da Joanna Rosinska Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963543596 rosinska.asia@gmail.com
Investigador/a Doctor/a PI Eric Puche Franqueza Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963543596 eric.puche@uv.es
Investigador/a no Doctor/a Nuria Carabal de Antonio Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.596 nuria.carabal@uv.es

e3 (Etologia)

Càrrec Nom Ubicació Telèfon Email
Catedràtic/a Enrique Font Bisier Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.659 enrique.font@uv.es
Professor/a Titular Pau Carazo Ferrandis Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.544.051 pau.carazo@uv.es
Investigador/a Doctor/a Roberto García Roa Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.544.165 roberto.garcia-roa@uv.es
Investigador/a Doctor/a Jindrich Brescha Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963543659 brejcha@natur.cuni.cz
Estudiant de doctorat Quentin Corbel Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.545.051 quentin.corbel@uv.es
Estudiant de doctorat Ferran de la Cruz Gutiérrez Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.544.165 fedela3@alumni.uv.es
Estudiant de doctorat Yujie Yang Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 43659 yujie@alumni.uv.es
Investigador/a Doctor/a PI Javier Ábalos Álvarez Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.544.165 jal4@uv.es
Investigador/a no Doctor/a Alicia Bartolomé Carretero Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.544.165 alicia.bartolome@uv.es
Investigador/a no Doctor/a Claudia Londoño Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.544.165 claudia.londono@uv.es
Investigador/a no Doctor/a Kawamoto Anna Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.544.165 anna.kawamoto@uv.es
Investigador/a no Doctor/a Alejandro Hita Sánchez Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.544.165 alejandro.hita@uv.es
Col.laborador/a Guillem Pérez de Lanuza Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.544.165 guillem.perez-lanuza@uv.es

Ecologia de vertebrats terrestres

Càrrec Nom Ubicació Telèfon Email
Catedràtic/a Emilio Barba Campos Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.660 emilio.barba@uv.es
Professor/a Titular Juan Salvador Monrós González Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.768 monros@uv.es
Professor/a Titular Pascual López López Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.544.162 Pascual.Lopez@uv.es
Professor/a Emerit / Honorífic José Antonio Gil-Delgado Alberti Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.544.515 gild@uv.es
Investigador no Doctor Markella Moraitou Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963543787 markella.mor@gmail.com
Estudiant de doctorat Iris Solís Hernanz Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.660 soheri@alumni.uv.es
Estudiant de doctorat Olga Vallés Medialdea Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.544.515 olvame@alumni.uv.es
Estudiant de doctorat María Antón Tello Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.768 mante@alumni.uv.es
Investigador/a no Doctor/a Iván Alambiaga Arévalo Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.768 Ivan.Alambiaga@uv.es
Investigador/a no Doctor/a Andrés López Peinado Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.544.162 andres.lopez-peinado@uv.es
Tècnic Mitjà/Superior de Laboratori (p) Adrià Viñals Domingo Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963544162 avido2@uv.es

Entomologia i control de plagues

Càrrec Nom Ubicació Telèfon Email
Professor/a Titular Josefa Moreno Marí Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.634 josefa.moreno@uv.es
Professor/a Titular José Vicente Falcó Garí Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.637 j.vicente.falco@uv.es
Professor/a Titular Joaquin Baixeras Almela Seu (Parc Científic, Contenidor I) 963.543.636 joaquin.baixeras@uv.es
Professor/a Emerit / Honorífic José Manuel Michelena Saval Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.641 jose.m.michelena@uv.es
Estudiant de doctorat José Vicente Pérez Santa Rita Seu (Parc Científic, Contenidor I) 963.543.640 pesanri@alumni.uv.es
Estudiant de doctorat Sergio Montagud Alario Seu (Parc Científic, Contenidor I) 963.543.640 sergio.montagud@uv.es
Estudiant de doctorat Jaime Herrezuelo Antolín Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.544.594 jaime.herrezuelo@uv.es
Investigador/a Doctor/a PI David López Peña Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.594 david.lopez@uv.es
Investigador/a no Doctor/a Álvaro Lis Cantín Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.594 alvaro.lis@uv.es
Investigador/a no Doctor/a Adrián Gimeno Alpuente Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.594 adrian.gimeno@uv.es
Col.laborador/a Natalia Conejero Ortega Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.594 natalia.conejero@uv.es

Evolució molecular y organísmica del vegetals

Càrrec Nom Ubicació Telèfon Email
Professor/a Titular Josep Antoni Rosselló Picornell Jardí Botànic 963.156.832 josep.rossello@uv.es
Estudiant de doctorat Alexis José Maravilla Alabau Jardí Botànic 963.156.832 maravil3@alumni.uv.es

Limnologia

Càrrec Nom Ubicació Telèfon Email
Catedràtic/a Antonio Camacho González Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.935 antonio.camacho@uv.es
Professor/a Titular Susana Romo Pérez Departament de Microbiologia i Ecologia 963.543.101 susana.romo@uv.es
Professor Contractat Doctor Juan Miguel Soria García Departament de Microbiologia i Ecologia 963.543.209 juan.soria@uv.es
Professor/a Emerit / Honorífic Eduardo Vicente Pedrós Departament de Microbiologia i Ecologia 963.544.388 eduardo.vicente@uv.es
Estudiant de doctorat María Belenguer Manzanedo Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.647 mabeman@alumni.uv.es
Estudiant de doctorat Raquel González Herrero Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.935 ragonhe@alumni.uv.es
Investigador/a Doctor/a Andreu Rico Artero Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.544.243 andreu.rico@uv.es
Investigador/a no Doctor/a Pablo Amador Crespo Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.544.243 pablo.amador@uv.es
Investigador/a no Doctor/a Javier Miralles Lorenzo Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.647 javier.miralles-lorenzo@uv.es
Col.laborador/a Ricardo Sorando Izquierdo Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963544243 ricardo.sorando@uv.es
Tècnic Mitjà/Superior de Laboratori (p) Carlos Rochera Cordellat Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.647 carlos.rochera@uv.es
Tècnic Mitjà/Superior de Laboratori (p) Antonio Picazo Mozo Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.647 antonio.picazo-mozo@uv.es
Tècnic Mitjà/Superior de Laboratori (p) Daniel Morant Garrigues Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.647 daniel.morant@uv.es
Tècnic Mitjà/Superior de Laboratori (p) Pedro José Cabello Yeves Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.935 pcabello@umh.es
Tècnic Mitjà/Superior de Laboratori (p) Constanza Belén Vega Olivares Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963544243 consveo@uv.es

Neurobiologia comparada

Càrrec Nom Ubicació Telèfon Email
Catedràtic/a José Manuel García Verdugo Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.587 j.manuel.garcia@uv.es
Estudiant de doctorat Raquel Morales Gallel Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.769 ramoga6@alumni.uv.es
Oficial de Laboratori (p) Patricia García Tárraga Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.769 patricia.garcia-tarraga@uv.es
Col.laborador/a Vicente Herranz Pérez Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.544.833 vicente.herranz@uv.es
Investigador/a Doctor/a PI María Isabel Torres Cuevas Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.544.833 maria.i.torres@uv.es
Investigador/a no Doctor/a Lucía Inés Torrijos Saiz Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.769 tosaizlu@alumni.uv.es
Investigador/a no Doctor/a Susana González Granero Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.769 susana.gonzalez@uv.es

Paleobiologia i biologia teòrica (Biologia teòrica)

Càrrec Nom Ubicació Telèfon Email
Professor Contractat Doctor Diego Rasskin Gutman Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.544.463 diego.rasskin@uv.es
Estudiant de doctorat Aitor Navarro Díaz Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.438 aitor.navarro@uv.es
Investigador/a no Doctor/a Mª Victoria Paredes Aliaga Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963544603 maria.v.paredes@uv.es

Paleobiologia i biologia teòrica (Paleobiologia)

Càrrec Nom Ubicació Telèfon Email
Professor/a Titular Héctor Botella Sevilla Seu (Parc Científic, Contenidor I) 963.544.397 hector.botella@uv.es
Professor/a Titular Carlos Martinez Pérez Seu (Parc Científic, Contenidor I) 963.544.603 carlos.martinez-perez@uv.es
Professor/a Emerit / Honorífic Miquel De Renzi de La Fuente Seu (Parc Científic, Contenidor I) 963.543.654 miquel.de.renzi@uv.es
Estudiant de doctorat José Luis Herraiz Carrascosa Seu (Parc Científic, Contenidor I) 963.544.603 joheca@alumni.uv.es
Investigador/a Doctor/a PI Humberto Gracián Ferrón Jiménez Seu (Parc Científic, Contenidor I) 963.543.682 humberto.ferron@uv.es

Zoologia marina

Càrrec Nom Ubicació Telèfon Email
Catedràtic/a Juan Antonio Raga Esteve Seu (Parc Científic, Contenidor I) 963.544.375 toni.raga@uv.es
Professor/a Titular María Angeles Raduan Ripoll Departament de Zoologia 963.543.689 angeles.raduan@uv.es
Professor/a Titular Francisco Javier Aznar Avendaño Seu (Parc Científic, Contenidor I) 963.543.657 francisco.aznar@uv.es
Professor/a Titular María Mercedes Fernández Martínez Seu (Parc Científic, Contenidor I) 963.543.657 mercedes.fernandez@uv.es
Professor Contractat Doctor Jesús Tomás Aguirre Seu (Parc Científic, Contenidor I) 963.544.549 jesus.tomas@uv.es
Professor Contractat Doctor Ana Pérez del Olmo Seu (Parc Científic, Contenidor I) 963.543.685 ana.perez-olmo@uv.es
Professor Contractat Doctor Francisco Esteban Montero Royo Seu (Parc Científic, Contenidor I) 963544549 fmontero@uv.es
Estudiant de doctorat Jaime Penadés Suay Seu (Parc Científic, Contenidor I) 963.544.549 jaime.penades@uv.es
Estudiant de doctorat Marta Valmaseda Angulo Seu (Parc Científic, Contenidor I) 963.544.549 marvalan@alumni.uv.es
Estudiant de doctorat Alicia García Gallego Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963543657 agarga7@alumni.uv.es
Oficial de Laboratori (p) Isabel Alonso Peralo Seu (Parc Científic, Contenidor I) 963.543.657 isabel.alonso-peralo@uv.es
Investigador/a Doctor/a David March Morla Seu (Parc Científic, Contenidor I) 963543657 david.march@uv.es
Investigador/a Doctor/a PI Jose Francisco Palacios Abella Seu (Parc Científic, Contenidor I) 963.543.685 J.Francisco.Palacios@uv.es
Investigador/a Doctor/a PI Natalia Fraija Fernández Seu (Parc Científic, Contenidor I) 963543685 natalia.fraija@uv.es
Investigador/a no Doctor/a Olga Novillo Sanjuan Seu (Parc Científic, Contenidor I) 963.544.549 olga.novillo@uv.es
Investigador/a no Doctor/a David Ruiz García Seu (Parc Científic, Contenidor I) 963.543.685 david.ruiz-garcia@uv.es
Investigador/a no Doctor/a Sofía Ten González Seu (Parc Científic, Contenidor I) 963.543.657 sofia.ten@uv.es
Tècnic Mitjà/Superior de Laboratori (p) Patricia Gozalbes Aparicio Seu (Parc Científic, Contenidor I) 963.543.657 Patricia.Gozalbes@uv.es
Tècnic Mitjà/Superior de Laboratori (p) Ohiana Revuelta Avin Seu (Parc Científic, Contenidor I) 963543657 ohiana.revuelta@uv.es
Tècnic Mitjà/Superior de Laboratori (p) Greta Jankauskaite Seu (Parc Científic, Contenidor I) 963543657 greta.jankauskaite@uv.es

Servei general de l'institut

Càrrec Nom Ubicació Telèfon Email
Tècnic Mitjà/Superior de Laboratori Pedro Rafael Garrido Maiz Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963544222 pedro.garrido@uv.es
Administratiu/a José Luis Bon Muñoz Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.652 jose.l.bon@uv.es
Administratiu/a María Díez Gimeno Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.543.772 maria.diez@uv.es
Oficial de Laboratori Lorena Villena Jaén Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.544.222 lorena.villena@uv.es
Oficial de Laboratori Jorge Antonio Fuentes Maestre Seu (Parc Científic, Edifici Principal) 963.544.222 jorge.a.fuentes@uv.es