Titol: Xarrada 'Avantatges de NISQ amb els ordinadors quàntics’
Data: 14 juliol de 2022 (10:00h)
Ponent: David Amrari, Regino Barranquero, Ángeles Briones, Vicente Cerverón, Jesús Escudero, Ramón Ferri, Anabel Forte, Ana García, Virgilio Gómez, Juan Gutiérrez, Andrés Izquierdo, José Martín, Emilia Palonen, Óscar Pellicer, Teresa Pérez, José Selvi, Xavier Val
Lloc: Aula 3.3.1
Titol: IV Summer School 'Challenges in Data Science'
Data: del 27 al 29 de juny de 2022 (9:00h)
Ponents: David Amrari, Regino Barranquero, Ángeles Briones, Vicente Cerverón, Jesús Escudero, Ramón Ferri, Anabel Forte, Ana García, Virgilio Gómez, Juan Gutiérrez, Andrés Izquierdo, José Martín, Emilia Palonen, Óscar Pellicer, Teresa Pérez, José Selvi, Xavier Val
Lloc: ETSE-UV
Titol: Jornada sobre inteligencia artificial
Data: 16 dejuny de 2022 (9:00h)
Ponents: Rosa Donat, Antonio Llorente, Rafael Magdalena,Emilio Soria, Manuel Sánchez, Joan Vila, Rubén Rodríguez, José de Haro, Christian Esteve Orts, Fernando Gallego, Fran Vaquer, Mario Catalán, Mª Ángeles García, Carmen Grau,Celia Lozano, Pablo Molina
Lloc: Saló de Graus 'Joan Pelechano'
Titol: Xarrada sobre les Pràctiques Externes 2022-2023
Data: 7 dejuny de 2022 (12:00h)
Ponent: Jesús Soret
Lloc: https://eu.bbcollab.com/guest/68ceb49458884a09a093430b9f3f35f6
Titol: Taller d'Introducció a Wikipedia per a Júniors
Data: 19 de maig de 2022 (11:30)
Ponent: Isabel Zapico
Titol: Taller de programació en Kotlin
Data: 18 de maig de 2022 (de 17:30 a 20:30h)
Ponent: Javier Mollà
Lloc: Aula 3.1
Titol: Seminari: "Human Cell Atlas"
Data: 18 de maig de 2022 (12:00h)
Ponent: Paula Soler
Lloc: Aula 1.0.1
Titol: Taller: "Elaboració d'informes interactius des de R, orientats a la presentació de resultats d'anàlisis bioinformàtiques"
Data: 12 de maig de 2022 (de 16:00h a 18:00h)
Ponents: José F. Català, Rubén Grillo
Lloc: Aula 1.0.1
Titol: Xarrada 'Data Science 2022'
Data: 11 de maig de 2022 (12:00h)
Ponents: José Antonio Esteban
Lloc: Aula 1.0.1
Titol: Taller: "Com analitzar dades de scRN-Seq?"
Data: 10 de maig de 2022 (de 16:00h a 18:00h)
Ponents: Irene Soler, Paco García
Lloc: Aula 1.0.1
Titol: Seminari: "Long reads isotranscriptomics"
Data: 9 de maig de 2022 (12:00h)
Ponent: Ana Conesa
Lloc: Aula 1.0.1
Titol: Concert The Canyon Funky League
Data: 5 de maig de 2022 (13:45h)
Lloc: ETSE-UV
Titol: Xarrada 'Desenvolupament de Projectes Sostenibles i Innovadors’'
Data: 4 de maig de 2022 (5:00h)
Ponent: José Sorlí
Lloc: Aula 3.3
Titol: Taller 'Intel·ligència Artificial amb MATLAB'
Data: 2 de maig de 2022 (de 10:00h a 13:00h)
Ponent: Julia Hoerner
Lloc: Aula 3.4
Titol: DataBeersVLC #21
Data: 28 d'abril de 2022 (19:00h)
Ponents: José Manuel Galán, Rosa María Benito, Daniel García, María T. Sanz
Lloc: Octubre Centre de Cultura Contemporànea
Titol: Talent-Fest 2022
Data: 28 d'abril de 2022 (13:00h)
Ponents: Jesús Soret, Marisa Quintanilla, Carles Pomer, Miguel Ángel Barberá, Rafael García
Lloc: ETSE-UV
Titol: Masterclasses @ETSEUV 2022: Multimèdia, computació i núvol
Data: 27 d'abril de 2022 (de 9:30h a 19:00h)
Ponents: Miguel Martínez, José Manuel Muñoz, Ángel Marín, Andrea Aineto, Laura Monferrer, Tamara Carrillo, Marta Izquierdo, Rosa Mª Sánchez, Clara Luzón
Lloc: Saló de Graus 'Joan Pelechano' , Aula 1.1 i Cafeteria ETSE-UV
Resum: Masterclasses @ETSEUV és una iniciativa del Màster en Tecnologies Web, Computació en el Núvol i Aplicacions Mòbils per a apropar la tecnologia d'avantguarda a l'alumnat d'enginyeria de la Universitat de València a través de professionals en actiu i empreses a qui convé seguir la pista.
Material activitat: https://www.uv.es/congressosdi/masterclass22/
Titol: Xerrada 'Smart Mobiltiy Testbeds'
Data: 8 d'abril de 2022 (11:00h)
Ponent: Johann Marquez-Barja (University of Antwerp)
Lloc: Sala 2.3.1
Titol: Taller d'aplicacions web amb ReactJS -Càtedra Capgemni
Data: 22 de març de 2022 (11:00h)
Ponent: Jorge Blom-Dahl
Lloc: Aula 2.2
Titol: Conferència 'Dia mundial de l'Aigua'
Data: 22 de març de 2022 (11:00h)
Ponents: Miguel Ángel Jiménez, Ernesto López
Lloc: Saló de Graus 'Joan Pelechano'
Titol: Xarrada Girls4STEM especial 8M
Data: 10 de març de 2022 (17:30h)
Ponents: Lorena Cortés, Martina Delago, Mónica Giménez, Elena Fernández
Lloc: On-line
Titol: Xarrada 'Data Science for health data: practical issues
Data: 10 de març de 2022 (17:30h)
Ponent: Marcial Fernández (Universidade Estadual do Ceara)
Lloc: Aula 3.3.1
Titol: Presentació Falla Immaterial
Data: 2 de març de 2022 (11:h)
Ponents: Esther Alba (UV), Elisa Valía (Ajuntament de València), Carmen Martín (Fallera major), Francisco Grimaldo (UV), Juan Meneses (Don Falleret)
Lloc: Claustre del Centre Cultural La Nau de la Universitat de València
Titol: DataBeersVLC #20
Data: 9 de febrer de 2022 (19:00h)
Ponents: Xaro Benavent (UV), Ines Sofía Clemente (CoCircular), Aida Vizcaino (Estudio Mirador), Lucía Hipólito (UV)
Lloc: Octubre Centre de Cultura Contemporànea
Titol: Olimpíada d'Informàtica a la Comunitat Valenciana
Data: 28 de gener de 2022
Lloc: ETSE-UV
Resum: https://links.uv.es/xAxl8aM
Titol: Tallers de Secundària
Data: del 17 al 21 de gener de 2022 (de 9:30h a 13:30h)
Lloc: ETSE-UV
Resum: L'Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de la Universitat de València (ETSE-UV) desenvolupa, com ve fent des de fa més de deu anys, un conjunt de tallers en els quals mes de sis-cents estudiants de batxillerat i cicles formatius de grau superior realitzaran pràctiques en els laboratoris adaptades al seu nivell educatiu, tenint a més ocasió de conèixer els estudis i les instal·lacions d'aquesta Escola situada en el campus de Burjassot de la Universitat de València.
Titol: Taller de testing i integració conínua de programari
Data: 22 de diciembre de 2021 (de 9:00h a 11:00h)
Ponent: Alejo López (Capgemi)
Lloc: Aula 2.4
Titol: Principals estratègies per a l'anàlisi de dades moleculars en estudis biomèdics
Data: 21 de diciembre de 2021 (de 18:00h a 20:00h)
Ponent: Francisco García (CIPFF)
Lloc: Aula 2.1.8
Titol: Masterclass en producció industrial
Data: 21 de diciembre de 2021 (14:00h)
Ponent: Sergio Sabater (DOW)
Lloc: Saló de Graus 'Joan Pelechano'
Titol: Xarrada Professional dedicada a Elena García Armada
Data: 16 de diciembre de 2021 (17:30h)
Ponents: Bárbara de Aymerich, Raquel Serrano, Paloma Richart, Rocio Erandi
Lloc: En línia
Més Informació: https://go.uv.es/girls4stem/elena
Titol: Presentació LLibret de la Falla Immaterial
Data: 14 de diciembre de 2021 (de 19:00h a 20:30h)
Ponents: Mª Vicenta Mestre (Rectora UV), Francisco Grimaldo (ETSE-UV), Pere Fuset (Ajuntament de València), Montse Català (À Punt)
Lloc: La Nau
Titol: Avaluació del rendiment en recursos de programació més freqüents en Bioinformàtica i Genòmica”
Data: 14 de diciembre de 2021 (de 18:00h a 20:00h)
Ponent: Francisco García (CIPFF)
Lloc: Aula 2.1.8
Titol: Taller Design Thinking i innovació (Càtedra Capgemini)
Data: 13 de diciembre de 2021 (de 12:00h a 14:00h)
Ponent: Ignacio Panach, Enric Burgos, Silvia Rueda
Lloc: online
Titol: Seminari 'Fabricació de productes Fitosanitaris'
Data: 10 de decembre de 2021 (de 15:00h a 16:30h)
Ponent: Emilio Giménez (FMC)
Lloc: Aula 4.1.3
Titol: Seminari 'Implementació de sistemes de gestió en l'empresa: qualitat, medi ambient, seguretat i salut i gestió energètica'
Data: 3 de decembre de 2021 (de 15:00h a 16:30h)
Ponent: Mª Carmen Pérez Gil (PAVAGUA)
Lloc: Aula 4.1.3
Titol: 19é Databeers
Data: 1 de decembre de 2021 (19:00h)
Ponents:Ramón Ferri (Smart City), María Rodríguez (Ajuntament de València), Jordi Peris (Ajuntament de València), Idoia Arreaza (La Comarca Científica)
Lloc: Octubre Centre de Cultura
Titol: Acte de Graduació ETSE-UV cursos 2019-2020 / 2020-2021
Data: 26 de novimbre de 2021 (de 18:30h a 16:00h)
Lloc: Auditori Municipal de Burjassot
Titol: Seminari 'Gas natural i sostenibilitat'
Data: 24 de novembre de 2021 (de 18:30h a 20:00h)
Ponent: Inés Picazo (Saggas)
Lloc: Aula 4.1.3
Titol: Representació gràfica de dades i resultats en estudis òmics
Data: 23 de novembre de 2021 (de 18:00h a 20:00h)
Ponent: Francisco García (CIPFF)
Lloc: Aula 2.1.8
Titol: Seminari 'Gestió d'olors en EDAR'
Data: 22 de novembre de 2021 (de 18:30h a 20:00h)
Ponent: Carlos Lafita López (Global Omnium)
Lloc: Aula 4.1.3
Titol: Seminari 'Disseny de bioreactors per al tractament d'olors i COVs'
Data: 22 de novembre de 2021 (de 16:30h a 18:00h)
Ponent: Feliu Sempere Nàcher (Global Omnium)
Lloc: Aula 4.1.3
Titol: Xerrada 'Indústria de l'Automòbil. Llançament de projectes i procés de pintura de peces plàstiques'
Data: 19 de novembre de 2021 (15:00h)
Ponent: Rafael Albert (Prisma)
Lloc: Aula 4.1.3
Titol: Editatona de Traducció Dones STEM per a Sèniors
Data: 18 de novembre de 2021 (de 9:30h a 14:30h)
Ponent: Patricia Horillo
Lloc: Aula 2.0.4
Titol: Xerrada 'Procés de fabricació de ciment i control de CO₂'
Data: 17 de novembre de 2021 (18:30h)
Ponent: Antonio Santos (Cimentera de Bunyol)
Lloc: Aula 4.1.3
Titol: Com abordar el processament i anàlisi de dades òmics des d'entorns de programació orientats a objectes?”
Data: 16 de novembre de 2021 (de 18:00h a 20:00h)
Ponent: Francisco García (CIPFF)
Lloc: Aula 2.1.8
Titol: Xerrada 'Indústria Ceràmica: L'art de crear sensacions'
Data: 15 de novembre de 2021 (18:30h)
Ponent: Francisco Orduña (VERNIS)
Lloc: Aula 4.1.3
Titol: Xerrada 'Enginyeria de Dessalació: Operació i manteniment'
Data: 12 de novembre de 2021 (de 15:00h a 16:30h)
Ponent: David Hidalgo (PAVAGUA)
Lloc: Aula 4.1.3
Titol: XIXI Setmana Internacional de la Universitat de València
Data: 10 de novembre de 2021 (12:30h)
Lloc: Sala de Juntes 0.2.4
Titol: Seminari 'Rol de l'enginyer de processos en una refinerias'
Data: 5 de novembre de 2021 (15:30)
Ponent: Just Vicedo (Repsol)
Lloc: Aula4.1.3
Titol: Seminari 'Eficiència en el Control i Execució d'Operacions'
Data: 3 de novembre de 2021 (18:30)
Ponent: Nuria Martínez (PPG Ibérica)
Lloc: Aula4.1.3
Titol: Recomanacions per a l'elaboració d’scripts de programació
Data: 2 de novembre de 2021 (de 18:00h a 20:00h)
Ponent: Francisco García (CIPFF)
Lloc: Aula 2.1.8
Titol: Estat actual i últims avanços en processos biològics de desulfuració de biogàs
Data: 27 i 28 d'octubre de 2021 (15:00h)
Ponent: Martín Ramírez (Universidad de Cádiz)
Lloc: Màster en Enginyeria Ambiental
Titol: Seminari Solucions sostenibles per a la protecció dels aliments amb el niló
Data: 22 d'octubre de 2021 (15:00h)
Ponent: Raül Sangrós (UBE Corporation Europe)
Lloc: Aula 4.1.3
Titol: Xerrada Girls4STEM Professional Ana Lluch
Data: 21 d'octubre de 2021 (17:30)
Ponents: Ana Lluch (UV), Janine Prudencio (U. de Granada), María García (Conselleria d'Educació), Almudena González (Metanogenia), Kristell Santander (NEVAL)
Lloc: Online https://go.uv.es/girls4stem/ana
Titol: OktoberTFGest 2021
Data: 21 d'octubre de 2021 (13:30)
Lloc: Saló de Graus 'Joan Pelechano'
Titol: Seminari Fertilitzants Minerals
Data: 20 d'octubre de 2021 (18:30h)
Ponent: Vicente Castellano (Fertiberia)
Lloc: Aula 4.1.3
Titol: Principals objectes en programació de R
Data: 19 d'octubre de 2021 (de 18:00h a 20:00h)
Ponent: Francisco García (CIPFF)
Lloc: Aula 2.1.8
Titol: Seminari 'El paper de l'hidrogen en la transició energètica'
Data: 13 d'octubre de 2021 (de 18:00h a 20:00h)
Ponent: Pablo Matas (BP Oil)
Lloc: Aula 2.1.8
Titol: Minixerrada 'The Evolution of Cloud Architectures: From Monolithic to Microservices to Serverless'
Data: 5 d'octubre de 2021 (de 17:30h a 18:30h)
Ponent: Davide Taibi (Tampere University)
Lloc: Aula 2.1.5