Logo de la Universitat de València Logo Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Logo del portal

  • Cita Prèvia

Titol: Xarrada en línia sobre oportunitats en l'Empresa TORRECID

Data: 14 de  febrero de 2021 (13:00h)

Lloc: Online


Titol: Masterclasses @ETSEUV

Data: 14 de  febrero de 2021 (9:30h a 19:30h)

Ponent: Miguel ángel Moya (EASD Valencia), Vcente Mallols (Pangur), Pablo Muñoz (Panguar), Griella Andriuzzi (UNICC), Marta Pla (Fisabio), Federico López del Saz (Fermax), Salvador Martín (Ed. Tirant Lo Blanch), Berenice Serrano Zárate (UJI), Clara Fernánez Ortigosa (Ultraatecno), María José de Linares Rosado (KBC Bank), Maria Arnau Navarro (CE Politècnics)

Lloc: Online


Titol: VI Jornada d'Innovació en el Màster en Enginyeria Química

Data: 18 de febrero de 2021 (19:00h a 20:30h)

Ponent: Iván Vallés (Amazon)

Lloc: Online


Titol: VI Jornada d'Innovació en el Màster en Enginyeria Química

Data: 21 de gener de 2021 (15:00h a 17:00h)

Ponents: María Rodrigo, Belen Sánchez, Anabel, Pérez, María Carbonell, Ginebra Sánchez, JuanVi Martínez, Nairim Trrealba, Antonio Arenas, Elianny Da Silva, Francisco Pérez, Francisco Marco, Álvaro Carceller, Alejandro Rios, Alejandro Gamir, Bernardo Rios, Jhon Lombana, Ana Pérez, Francisco Moreno

Lloc: Online


Titol:  Cicle de conferències del màster en Bioinformàtica: 'Principals proves estadístiques per a l'anàlisi de dades en estudis biomèdics'

Data: 15 de desembre de 2020 (18:00h a 20:00h)

Ponent: Francisco García García

Lloc: Aula 2.1.4


Titol:  Seminari 'Conceptes aplicats d'enginyeria de processos en el refinament de petroli'

Data: 13 de desembre de 2020 (15:00h a 16:30h)

Ponent: Just Vicedo Pascual (Repsol)

Lloc: Aula 4.1.3


Titol:  Cicle de conferències del màster en Bioinformàtica: 'Comparativa de l'eficiència en recursos de programació més freqüents'

Data: 24 de novembre de 2020 (18:00h a 20:00h)

Ponent: Francisco García García

Lloc: Aula 2.1.4


Titol:  Seminari 'Eficiència en el Control i Execució d'Operacions'

Data: 2 de desembre de 2020 (15:00h)

Ponent: Nuria Martínez Berenguer (PPG Ibérica)

Lloc: Aula 4.1.3


Titol:  Seminari 'Fertilitzants minerals'

Data: 26 de novembre de 2020 (18:30h)

Ponent: Vicente Castellano Miralles (Fertiberia)

Lloc: Aula 4.1.3


Titol:  Seminari 'Fabricació de productes Fitosanitaris'

Data: 20 de novembre de 2020 (15:00h)

Ponent: Emilio Giménez (FMC)

Lloc: Aula 4.1.3


Titol:  Seminari 'Procés automàtic de pintura per al sector de l'automòbil'

Data: 18 de novembre de 2020 (16:30h a 18:00h)

Ponent: Rafel Albert Carrión (Prisma Industrial)

Lloc: Aula 4.1.3


Titol:  Cicle de conferències del màster en Bioinformàtica: 'Com descriure dades òmiques?'

Data: 17 de novembre de 2020 (18:00h a 20:00h)

Ponent: Francisco García García

Lloc: Aula 2.1.4


Titol:  Cicle de conferències del màster en Bioinformàtica: 'Visualització de dades òmiques'

Data: 10 de novembre de 2020 (18:00h a 20:00h)

Ponent: Francisco García García

Lloc: Aula 2.1.4


Titol:  Cicle de conferències del màster en Bioinformàtica: 'Visualització de dades òmiques'

Data: 10 de novembre de 2020 (18:00h a 20:00h)

Ponent: Francisco García García

Lloc: Aula 2.1.4


Titol:  Seminari 'Disseny de bioreactores per al tractament d'olors i COV'

Data: 6 de novembre de 2020 (15:00h)

Ponent: Feliu Sempere (Global Omnium)

Lloc: Aula 4.1.3


Titol:  Conferencia 'Empaquetatge tridimensional d'epitelis corbs: la biologia i la topologia es troben amb la física'

Data: 3 de novembre de 2020 (18:00h)

Ponent: Javier Buceta

Lloc: Aula 2.4


Titol:  Seminari 'Descarbonització de la indústria intensiva en ús d'energia tèrmica: refí'

Data: 26 d'octubre de 2020 (18:30h)

Ponent: Pablo Matas (BP Oil)

Lloc: Aula 4.1.3


Titol:  Seminari 'Solucions sostenibles per a la protecció dels aliments amb el niló'

Data: 23 d'octubre de 2020 (15:00h)

Ponent: Raül Sangrós (UBE)

Lloc: Aula 4.1.3


Titol:  Cicle de conferències del màster en Bioinformàtica: 'Aspectes bàsics en la construcció de scripts de programació'

Data: 20 d'octubre de 2020 (18:00h a 20:00h)

Ponent: Francisco García García

Lloc: Aula 2.1.4


Titol:  Seminari professional Màster Enginyeria Química: Enginyeria de Dessalació: Disseny i Explotació d'Instal·lacions Dessaladores d'Aigua de Mar per Osmosi Inversa

Data: 16 d'octubre de 2020 (15:00h a 16:30h)

Ponent: David Hidalgo (PAVAGUA)

Lloc: Aula 2.1.4


Titol:  Cicle de conferències del màster en Bioinformàtica: 'Objectes en programació: vectors, arrays, data frames i llistes'

Data: 13 d'octubre de 2020 (18:00h a 20:00h)

Ponent: Francisco García García

Lloc: Aula 2.1.4


Titol:  Jornada "Tratamiento de Datos y Garantía de Derechos"

Data: 6 d'octubre de 2020 (9:45h a 19:00h)

Ponents: Patrici Calvo (UJI), Noemí Brito (AMETIC), Lorenzo Cotino (UV), Ricard Martínez (UV), Emilio Soria (UV), Alenadro Rodríguez (FOXid), Vanesa Fernández (Oddity Analytics), Enrique García (Orange Spain), Pablo Rodríguez (Gilead), Eduardo Páez (MBIT School), Álvaro González (Cepsa), Alberto Oteo (BME), Diego Calvete (Nutai), Salim Chikh (Sdg group). 

Lloc: Online


Titol:  Seminari professional Màster Enginyeria Química Codigestión: 'hacia la economía circular en EDAR'

Data: 5 d'octubre de 2020 (18:30h)

Ponent: Carlos Lafita (Global Omnium)

Lloc: Aula 4.1.3


Titol:  Seminari professional Màster Enginyeria Química 'Qualitat, medi ambient, seguretat i salut i gestió energètica'

Data: 2 d'octubre de 2020 (16:30h a 18:30h)

Ponent: Antonio Santos (CEMEX)

Lloc: Aula 4.1.3


Titol:  Seminari professional Màster Enginyeria Química 'Implementació de sistemes de gestió en l'empresa'

Data: 2 d'octubre de 2020 (15:00h a 16:30h)

Ponent: Mª Carmen Pérez (PAVAGUA)

Lloc: Aula 4.1.3


Titol:  Cicle de conferpencies del màster en Bioinformàtica: 'Entorns de programació per a l'anàlisi de dades'

Data: 29 de setembre de 2020 (18:00h a 20:00h)

Ponent: Francisco García García

Lloc: Aula 2.1.4