Logo de la Universitat de València Logo Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Logo del portal

Titol: Taller de programació en Kotlin

Data: 18 de maig de 2022 (de 17:30 a 20:30h)

Ponent: Javier Mollà

Lloc: Aula 3.1


Titol: Seminari: "Human Cell Atlas"

Data: 18 de maig de 2022 (12:00h)

Ponent: Paula Soler

Lloc: Aula 1.0.1


Titol: Taller: "Elaboració d'informes interactius des de R, orientats a la presentació de resultats d'anàlisis bioinformàtiques"

Data: 12 de maig de 2022 (de 16:00h a 18:00h)

Ponents: José F. Català, Rubén Grillo

Lloc: Aula 1.0.1


Titol: Xarrada 'Data Science 2022'

Data: 11 de maig de 2022 (12:00h)

Ponents: José Antonio Esteban

Lloc: Aula 1.0.1


Titol: Taller: "Com analitzar dades de scRN-Seq?"

Data: 10 de maig de 2022 (de 16:00h a 18:00h)

Ponents: Irene Soler, Paco García

Lloc: Aula 1.0.1


Titol: Seminari: "Long reads isotranscriptomics"

Data: 9 de maig de  2022 (12:00h)

Ponent: Ana Conesa

Lloc: Aula 1.0.1


Titol:  Concert The Canyon Funky League

Data: 5 de maig de  2022 (13:45h)

Lloc: ETSE-UV


Titol: Xarrada 'Desenvolupament de Projectes Sostenibles i Innovadors’'

Data: 4 de maig de  2022 (5:00h)

Ponent: José Sorlí

Lloc: Aula 3.3


Titol: Taller 'Intel·ligència Artificial amb MATLAB'

Data: 2 de maig de 2022 (de 10:00h a 13:00h)

Ponent: Julia Hoerner

Lloc: Aula 3.4


Titol: DataBeersVLC #21

Data: 28 d'abril de 2022 (19:00h)

Ponents: José Manuel Galán, Rosa María Benito, Daniel García, María T. Sanz

Lloc: Octubre Centre de Cultura Contemporànea


Titol: Talent-Fest 2022

Data: 28 d'abril de 2022 (13:00h)

Ponents: Jesús Soret, Marisa Quintanilla, Carles Pomer, Miguel Ángel Barberá, Rafael García

Lloc: ETSE-UV


Titol:  Masterclasses @ETSEUV 2022: Multimèdia, computació i núvol

Data: 27 d'abril de 2022 (de 9:30h a 19:00h)

Ponents: Miguel Martínez, José Manuel Muñoz, Ángel Marín, Andrea Aineto, Laura Monferrer, Tamara Carrillo, Marta Izquierdo, Rosa Mª Sánchez, Clara Luzón

Lloc: Saló de Graus 'Joan Pelechano' , Aula 1.1 y Cafeteria ETSE-UV

Resum: Masterclasses @ETSEUV és una iniciativa del Màster en Tecnologies Web, Computació en el Núvol i Aplicacions Mòbils per a apropar la tecnologia d'avantguarda a l'alumnat d'enginyeria de la Universitat de València a través de professionals en actiu i empreses a qui convé seguir la pista.

Material activitat:  https://www.uv.es/congressosdi/masterclass22/


Titol:  Xerrada 'Smart Mobiltiy Testbeds'

Data: 8 d'abril de 2022 (11:00h)

Ponent: Johann Marquez-Barja (University of Antwerp)

Lloc: Sala 2.3.1


Titol:  Taller d'aplicacions web amb ReactJS -Càtedra Capgemni

Data: 22 de març de 2022 (11:00h)

Ponent: Jorge Blom-Dahl

Lloc: Aula 2.2


Titol:  Conferència 'Dia mundial de l'Aigua'

Data: 22 de març de 2022 (11:00h)

Ponents: Miguel Ángel Jiménez, Ernesto López

Lloc: Saló de Graus 'Joan Pelechano'


Titol: Xarrada Girls4STEM especial 8M

Data: 10 de març de 2022 (17:30h)

Ponents: Lorena Cortés, Martina Delago, Mónica Giménez, Elena Fernández

Lloc: On-line


Titol: Xarrada 'Data Science for health data: practical issues

Data: 10 de març de 2022 (17:30h)

Ponent: Marcial Fernández (Universidade Estadual do Ceara)

Lloc: Aula 3.3.1


Titol: Presentació Falla Immaterial

Data: 2 de març de 2022 (11:h)

Ponents: Esther Alba (UV), Elisa Valía (Ajuntament de València), Carmen Martín (Fallera major), Francisco Grimaldo (UV), Juan Meneses (Don Falleret)

Lloc: Claustre del Centre Cultural La Nau de la Universitat de València


Titol: DataBeersVLC #20

Data: 9 de febrer de 2022 (19:00h)

Ponents: Xaro Benavent (UV), Ines Sofía Clemente (CoCircular), Aida Vizcaino (Estudio Mirador), Lucía Hipólito (UV)

Lloc: Octubre Centre de Cultura Contemporànea


Titol: Olimpíada d'Informàtica a la Comunitat Valenciana

Data: 28 de gener de 2022 

Lloc: ETSE-UV

Resum: https://links.uv.es/xAxl8aM


Titol: Tallers de Secundària

Data: del 17 al 21 de gener de 2022 (de 9:30h a 13:30h)

Lloc: ETSE-UV

Resum: L'Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de la Universitat de València (ETSE-UV) desenvolupa, com ve fent des de fa més de deu anys, un conjunt de tallers en els quals mes de sis-cents estudiants de batxillerat i cicles formatius de grau superior realitzaran pràctiques en els laboratoris adaptades al seu nivell educatiu, tenint a més ocasió de conèixer els estudis i les instal·lacions d'aquesta Escola situada en el campus de Burjassot de la Universitat de València.


Titol: Taller de testing i integració conínua de programari

Data: 22 de diciembre de 2021 (de 9:00h a 11:00h)

Ponent: Alejo López (Capgemi)

Lloc: Aula 2.4


Titol: Principals estratègies per a l'anàlisi de dades moleculars en estudis biomèdics

Data: 21 de diciembre de 2021 (de 18:00h a 20:00h)

Ponent: Francisco García (CIPFF)

Lloc: Aula 2.1.8


Titol: Masterclass en producció industrial

Data: 21 de diciembre de 2021 (14:00h)

Ponent: Sergio Sabater (DOW)

Lloc: Saló de Graus 'Joan Pelechano'


Titol: Xarrada Professional  dedicada a Elena García Armada

Data: 16 de diciembre de 2021 (17:30h)

Ponents: Bárbara de Aymerich, Raquel Serrano, Paloma Richart, Rocio Erandi

Lloc: En línia

Més Informació: https://go.uv.es/girls4stem/elena


Titol: Presentació LLibret de la Falla Immaterial

Data: 14 de diciembre de 2021 (de 19:00h a 20:30h)

Ponents: Mª Vicenta Mestre (Rectora UV), Francisco Grimaldo (ETSE-UV), Pere Fuset (Ajuntament de València), Montse Català (À Punt)

Lloc: La Nau


Titol: Avaluació del rendiment en recursos de programació més freqüents en Bioinformàtica i Genòmica”

Data: 14 de diciembre de 2021 (de 18:00h a 20:00h)

Ponent: Francisco García (CIPFF)

Lloc: Aula 2.1.8


Titol: Taller Design Thinking i innovació (Càtedra Capgemini)

Data: 13 de diciembre de 2021 (de 12:00h a 14:00h)

Ponent: Ignacio Panach, Enric Burgos, Silvia Rueda

Lloc: online


Titol: Seminari 'Fabricació de productes Fitosanitaris'

Data: 10 de decembre de 2021  (de 15:00h a 16:30h)

Ponent: Emilio Giménez (FMC)

Lloc: Aula 4.1.3


Titol: Seminari 'Implementació de sistemes de gestió en l'empresa: qualitat, medi ambient, seguretat i salut i gestió energètica'

Data: 3 de decembre de 2021  (de 15:00h a 16:30h)

PonentMª Carmen Pérez Gil (PAVAGUA)

Lloc: Aula 4.1.3


Titol: 19é Databeers

Data: 1 de decembre de 2021  (19:00h)

Ponents:Ramón Ferri (Smart City), María Rodríguez (Ajuntament de València), Jordi Peris (Ajuntament de València), Idoia Arreaza (La Comarca Científica)

Lloc: Octubre Centre de Cultura


Titol: Acte de Graduació ETSE-UV cursos 2019-2020 / 2020-2021

Data: 26 de novimbre de 2021  (de 18:30h a 16:00h)

Lloc: Auditori Municipal de Burjassot


Titol: Seminari 'Gas natural i sostenibilitat'

Data: 24 de novembre de 2021  (de 18:30h a 20:00h)

Ponent: Inés Picazo (Saggas)

Lloc: Aula 4.1.3


Titol: Representació gràfica de dades i resultats en estudis òmics

Data: 23 de novembre de 2021 (de 18:00h a 20:00h)

Ponent: Francisco García (CIPFF)

Lloc: Aula 2.1.8


Titol: Seminari 'Gestió d'olors en EDAR'

Data: 22 de novembre de 2021  (de 18:30h a 20:00h)

Ponent: Carlos Lafita López (Global Omnium)

Lloc: Aula 4.1.3


Titol: Seminari 'Disseny de bioreactors per al tractament d'olors i COVs'

Data: 22 de novembre de 2021  (de 16:30h a 18:00h)

Ponent: Feliu Sempere Nàcher (Global Omnium)

Lloc: Aula 4.1.3


Titol: Xerrada 'Indústria de l'Automòbil. Llançament de projectes i procés de pintura de peces plàstiques'

Data: 19 de novembre de 2021 (15:00h)

Ponent: Rafael Albert (Prisma)

Lloc: Aula 4.1.3


Titol: Editatona de Traducció Dones STEM per a Sèniors

Data: 18 de novembre de 2021 (de 9:30h a 14:30h)

Ponent: Patricia Horillo

Lloc: Aula 2.0.4


Titol: Xerrada 'Procés de fabricació de ciment i control de CO₂'

Data: 17 de novembre de 2021 (18:30h)

Ponent: Antonio Santos (Cimentera de Bunyol)

Lloc: Aula 4.1.3


Titol: Com abordar el processament i anàlisi de dades òmics des d'entorns de programació orientats a objectes?”

Data: 16 de novembre de 2021 (de 18:00h a 20:00h)

Ponent: Francisco García (CIPFF)

Lloc: Aula 2.1.8


Titol: Xerrada 'Indústria Ceràmica: L'art de crear sensacions'

Data: 15 de novembre de 2021 (18:30h)

Ponent: Francisco Orduña (VERNIS)

Lloc: Aula 4.1.3


Titol: Xerrada 'Enginyeria de Dessalació: Operació i manteniment'

Data: 12 de novembre de 2021 (de 15:00h a 16:30h)

Ponent: David Hidalgo (PAVAGUA)

Lloc: Aula 4.1.3


Titol: XIXI Setmana Internacional de la Universitat de València

Data: 10 de novembre de 2021 (12:30h)

Lloc:  Sala de Juntes 0.2.4


Titol: Seminari 'Rol de l'enginyer de processos en una refinerias'

Data: 5 de novembre de 2021 (15:30)

Ponent: Just Vicedo (Repsol)

Lloc: Aula4.1.3


Titol: Seminari 'Eficiència en el Control i Execució d'Operacions'

Data: 3 de novembre de 2021 (18:30)

Ponent: Nuria Martínez (PPG Ibérica)

Lloc: Aula4.1.3


Titol: Recomanacions per a l'elaboració d’scripts de programació

Data: 2 de novembre de 2021 (de 18:00h a 20:00h)

Ponent: Francisco García (CIPFF)

Lloc: Aula 2.1.8


Titol: Estat actual i últims avanços en processos biològics de desulfuració de biogàs

Data: 27 i 28 d'octubre de 2021 (15:00h)

Ponent: Martín Ramírez (Universidad de Cádiz)

Lloc: Màster en Enginyeria Ambiental


Titol: Seminari Solucions sostenibles per a la protecció dels aliments amb el niló

Data: 22 d'octubre de 2021 (15:00h)

Ponent: Raül Sangrós (UBE Corporation Europe)

Lloc: Aula 4.1.3


Titol:  Xerrada Girls4STEM Professional Ana Lluch

Data: 21 d'octubre de 2021 (17:30)

Ponents: Ana Lluch (UV), Janine Prudencio (U. de Granada), María García (Conselleria d'Educació), Almudena González (Metanogenia), Kristell Santander (NEVAL)

Lloc: Online  https://go.uv.es/girls4stem/ana


Titol: OktoberTFGest 2021

Data: 21 d'octubre de 2021 (13:30)

Lloc: Saló de Graus 'Joan Pelechano'


Titol: Seminari Fertilitzants Minerals

Data: 20 d'octubre de 2021 (18:30h)

Ponent: Vicente Castellano (Fertiberia)

Lloc: Aula 4.1.3


Titol: Principals objectes en programació de R

Data: 19 d'octubre de 2021 (de 18:00h a 20:00h)

Ponent: Francisco García (CIPFF)

Lloc: Aula 2.1.8


Titol: Seminari 'El paper de l'hidrogen en la transició energètica'

Data: 13 d'octubre de 2021 (de 18:00h a 20:00h)

Ponent: Pablo Matas (BP Oil)

Lloc: Aula 2.1.8


Titol: Minixerrada 'The Evolution of Cloud Architectures: From Monolithic to Microservices to Serverless'

Data: 5 d'octubre de 2021 (de 17:30h a 18:30h)

Ponent: Davide Taibi (Tampere University)

Lloc: Aula 2.1.5